Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2021-04-27

Czyste torowiska

Porządki wjechały na torowiska tramwajowe. W tym roku planujemy posprzątać je ponad 120 razy.

Sprzątamy torowiska

Torowiska tramwajowe są pod specjalnym nadzorem służb oczyszczania. Kiedy tramwaje wracają do zajezdni, pojawiają się na nich pojazdy porządkowe. Utwardzone torowiska oraz te wbudowane w nawierzchnie jezdni są sprzątane tak jak ulice. Zlecamy ich zamiatanie, a także zmywanie. W tym roku zaplanowaliśmy 120 sprzątań. Obejmują one ponad 300 tys. m2 powierzchni.

Zamiatarka sprząta torowisko tramwajowe

Zamiatarka sprząta torowisko tramwajowe

Nocne porządki

Porządki na torowiskach odbywają się w czasie nocnej przerwy w kursowaniu tramwajów. Służby oczyszczania mają niewiele czasu, bo tylko około 4 godzin, na mechaniczne zamiecenie i umycie powierzchni torowisk. Te trasy, na które nie może wjechać sprzęt, jak np. fragmenty torowisk przy ul. Grochowskiej, zamiatane są ręcznie przez ekipy porządkowe. Prace te, podobnie jak w przypadku ulic, trwają od wiosny do jesieni. W tym roku planujemy oczyścić torowiska ponad 120 razy.

Sprzątanie uzależnione od pogody

Tegoroczna wiosna to powracające nocne przymrozki, dlatego harmonogram i rodzaj prac jest elastyczny i dostosowany do warunków pogodowych. Aby na torowiska mogły wyjechać zamiatarki i zmywarki, konieczne są dodatnie temperatury w dzień i w nocy. Woda, zawsze używana podczas sprzątania, przy przymrozkach mogłaby powodować zagrożenie gołoledzią. Jeśli padają ulewne deszcze, prace też są wstrzymywane. Podobne zasady dotyczą organizacji porządków na ulicach.

Czysta Warszawa – wspólna sprawa

Zlecamy kompleksowe porządki na drogach. Na mokro nocami sprzątane są także jezdnie. Nad czystością miasta pracują, oprócz Zarządu Oczyszczania Miasta, również inni zarządcy. Są to urzędy dzielnic, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, Zarząd Terenów Publicznych, Zarząd Praskich Terenów Publicznych, a także administratorzy i zarządcy nieruchomości.


Wcześniejsze aktualności
strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115