Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2022-09-19

Dni Transportu Publicznego - dziękujemy za odwiedziny

Nasze atrakcje na pikniku z okazji Dni Transportu Publicznego przyciągnęły wielu młodszych i starszych odwiedzających. Dziękujemy Wam za tak liczne odwiedziny. 

Sobotni piknik w zajezdni MZA przy ul. Stalowej cieszył się powodzeniem zarówno wśród młodszych, jak i starszych miłośników transportu publicznego. Wśród bogatej oferty wielu wystawców, na stoisku Zarządu Oczyszczania Miasta czekało również wiele atrakcji.

Kreatywni, szybcy i z wiedzą o sprzątaniu miasta

Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszył się konkurs rysunkowy, w czasie którego projektowały futurystyczne maszyny do sprzątania miasta. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem kreatywności i wróżymy wiele inżynierskich karier.

Kolaż dziecięcych rysunków przedstawiających maszyny do sprzątania

Prace w konkursie "Zaprojektuj maszynę przyszłości do sprzątania miasta"

Najmłodsi mogli sprawdzić również swoje umiejętności segregacji śmieci oraz – wraz z rodzicami – sprawdzić, kto sprząta najszybciej. Konkursowe atrakcje czekały również na dorosłych, którzy wykazywali się wiedzą o naszych zadaniach w quizach i podczas rozwiązywania krzyżówek. Wytrwali podczas gry terenowej wcielali się w kontrolera ZOM. Rodzinne drużyny wzięły również udział w konkursie na scenie głównej, gdzie pochwaliły się wiedzą na temat czystości w mieście.

Konkurs - na scenie stoją rodzice i dzieci, jedna prowadząca czyta do mikrofonu pytania, druga prowadząca podsuwa jednej z par mikrofon do odpowiedzi, na dole banner "Dni Transportu Publicznego 2022"

Rodzinny konkurs na scenie - quiz wiedzy "O czystości na wesoło"

Pojazdy duże i małe

Dużą popularnością cieszyły się pojazdy służb oczyszczania miasta: polewaczki – zabytkowa i  współczesna, oraz zamiatarka i pług. Sprzęt udostępniły firmy, które na nasze zlecenie sprzątają Warszawę - PreZero Bałtycka Energia Sp. z o.o., Byś Wojciech Byśkiniewicz i Polsuper Sp. z o.o. Każdy mógł usiąść za ich kierownicą, a kierowcy, którzy na co dzień jeżdżą tymi dużymi pojazdami, przekazywali wiele ciekawostek.

Pojazdy stoją jeden obok drugiego - historyczna polewaczka, współczesna polewaczka, pług, dookoła stoją ludzie z dziećmi i oglądają pojazdy

Ekspozycja pojazdów służb oczyszczania - na pierwszym planie zabytkowa polewaczka

Zabytkowa polewaczka pojawiła się na stoisku ZOM w dwóch wersjach – oryginalnej i w miniaturze. Model tego samochodu był częścią kolejnej atrakcji – wystawy miniaturowych pojazdów służb oczyszczania miasta w skali 1:87. Właściciel kolekcji i twórca wielu jej elementów pan Mariusz Hanc premierowo udostępnił szerszej publiczności swoje zbiory właśnie na stoisku ZOM. Ekspozycja również wzbudzała duże zainteresowanie wśród młodszych i starszych fanów.

W gablotach stoją miniaturowe modele pojazdów służb oczyszczania - pługów, polewaczek, posypywarek, oglądają je dzieci z mamą, w tle banner z napisem "Zarząd Oczyszczania Miasta"

Wystawa kolekcji miniatur pojazdów służb oczyszczania

Dziękujemy za tak liczne odwiedziny na naszym stoisku, aktywny udział w konkursach i ciekawe rozmowy. Miło było Was zobaczyć. Mamy nadzieję, że nasze hasło, które pojawiało się w wielu miejscach i które tak licznie nam recytowaliście – „Czysta Warszawa – wspólna sprawa” – pozostanie z Wami na długo.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115