Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Aktualności

2016-05-17

Drzewa w lepszej kondycji

Wymiana gleby
pod 119 drzewami

na Ochocie,
Mokotowie 
i Żoliborzu

Nowe technologie w służbie zieleni. Trwa program poprawy warunków życia drzew. Polega on na wymianie podłoża w technologii strumienia sprężonego powietrza, która chroni rozrośnięty i gęsty system korzeniowy.

Najpierw z każdej misy wokół drzewa usuwane są: darń, chwasty, kamienie, gruz, szkło, metal i inne zanieczyszczenia, potem przy pomocy urządzenia wytwarzającego silny strumień powietrza wybierana jest ubita i zanieczyszczona ziemia. Następnie korzenie zasypywane są świeżą, urodzajną glebą, a na zakończenie wokół drzewa zostaje wysypana kora.

 

 

Na czas wymiany podłoża miejsce pracy jest wygradzane i osłaniane, a gleba wokół drzew zwilżona

 

W ubiegłym roku tym sposobem poprawiliśmy warunki życia lipom na pl. Konstytucji i pl. Wilsona. W tym roku prace obejmują 119 drzew na Ochocie przy ul. Grójeckiej i ul. Filtrowej, na Żoliborzu przy ul. Mickiewicza i ul. Krasińskiego oraz na Mokotowie przy ul. Puławskiej. Każde z tych drzew wzmacniamy na koniec szczepionką mikoryzową, dzięki której rośliny będą pobierały więcej wody i soli mineralnych z gleby.

Wymiana podłoża wokół drzew rozpoczęła się w ub. roku od lip na pl. Konstytucji

 

Żeby uniknąć zapylenia otoczenia, teren wokół drzewa objętego pracami jest wygradzany, osłaniany na wysokość około 1,5 m, a gleba jest solidnie zwilżana.

Tak fascynująco wygląda podziemne życie drzewa, czyli niecodzienny widok odsłoniętych korzeni przez przykryciem nowym podłożem przy ul. Grójeckiej (fot. Palmett Markowe Ogrody)

    

Koszt poprawy warunków życiowych poprzez wymianę podłoża 119 drzew wyniesie około 125 tys. zł.

 
strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

całodobowo