Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2023-02-23

Interwencje dla bezpieczeństwa

Szkło na przystanku, pozostałości po wypadku na jezdni – to zanieczyszczenia, które wpływają na bezpieczeństwo mieszkańców. Do usuwania nagłych zabrudzeń wysyłamy ekipy interwencyjnego sprzątania oraz Pogotowie Porządkowe ZOM.

Tylko regularne porządki pozwalają osiągnąć i utrzymać wysoki standard czystości, którym może pochwalić się Warszawa. Prace prowadzimy systematycznie przez cały rok, według ustalonych harmonogramów. Jednak w razie nagłych i niespodziewanych zabrudzeń służby są również gotowe do szybkiej reakcji. W tak dużej aglomeracji nie ma dnia bez nieoczekiwanego zanieczyszczenia przystanku, chodnika czy jezdni. Do tego typu zdarzeń wysyłamy grupy do usuwania nagłych zabrudzeń na terenach dla pieszych, a także Pogotowie Porządkowe ZOM działające na ulicach.

Zbliżenie na rozbite szkło na przystanku i miotłę, która je zamiata


Ekipa porządkowa sprząta rozbite szkło z przystanku komunikacji miejskiej

Sprzątanie na wezwanie

Rozbita wiata, nielegalne ogłoszenia na przystanku czy szkło na trasie rowerowej – tu potrzebne jest sprawne działanie. Estetyka przestrzeni miejskiej jest bardzo istotna, jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców. Do nieoczekiwanych zanieczyszczeń kierujemy grupy interwencyjnego sprzątania, które pracują tam, gdzie konieczne jest usuwanie nagłych zaśmieceń lub skutków wandalizmu. Dbamy o czystość 3,5 mln m kw. terenów dla pieszych, w tym 4400 przystanków i ponad 1200 wiat.

Pogotowie Porządkowe

Jeśli konieczne jest posprzątanie jezdni, do akcji wkracza Pogotowie Porządkowe ZOM. Ekipy pogotowia działają tam, gdzie nagłe zanieczyszczenia ulicy mogą zagrażać bezpieczeństwu użytkowników dróg, czyli kierowcom, pasażerom komunikacji miejskiej, ale również pieszym. Usuwają z drogi pozostałości po wypadkach, zagubione ładunki, sprzątają też wycieki olejów i paliw z pojazdów.

Kontrola czystości

Sygnały o nagłych zaśmieceniach trafiają do nas od kontrolerów ZOM, którzy monitorują miasto, ale także ze Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa. Miejsca, które wymagają sprzątnięcia wskazują również mieszkańcy, przez zgłoszenia do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115