Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2023-11-09

Jesienne sadzenie roślin

25 tys. cebulek tulipanów na przystankach komunikacji miejskiej. Wiosną pętle zakwitną kwiatami. To nie są jedyne nasadzenia jakie realizujemy w listopadzie.

Miranda, Sunlover i Verona to odmiany tulipanów, którymi udekorujemy pętle autobusowe i tramwajowe. Żeby kwiaty zakwitły wiosną, trzeba przygotować je właśnie teraz – jesienią. 25 tys. cebulek sadzimy na 3 pętlach: Dworzec Wschodni – Lubelska, Witolin i Metro Marymont.

Cebule tulipanów czekają na zasadenie na pętli autobusowej Metro Marymont

Wiosną na pętlach zakwitnie 25 tys. tulipanów

Kolorowo na pętlach

Najwięcej cebulek przybędzie na pętli Metro Marymont, w dwóch miejscach: przy krańcowych przystankach autobusowych i tramwajowych. W każdej lokalizacji wiosną pasażerowie ujrzą wszystkie trzy odmiany kwiatów. Czerwone, naśladujące piwonię Mirandy, pełne, żółte tulipany Sunlover i kremowobiałe Verony z gęstymi kielichami, które tworzy podwójna ilość płatków.

Pracownicy firmy ogrodniczej sadzą cebulki tulipanów na pętli autobusowej Metro Marymont

Pracownicy firmy ogrodniczej sadzą cebulki tulipanów na pętli Metro Marymont

Nie tylko kwiaty

Jesień to – zgodnie z kalendarzem ogrodnicznym – najlepszy czas na sadzenie drzew. Rośliny znajdują się już w stanie spoczynku, czyli są po zrzuceniu liści. Od wiosny rozpoczną intensywny wzrost, nie tracąc energii na aklimatyzację. Przed zimą zasadzimy 12 drzew. Bujnie kwitnące wiśnie piłkowane wzbogacą pętle Szczęśliwice i Chomiczówka, a sosny czarne Augustów. Na pętli Metro Marymont posadzimy robinię akacjową. Więcej zieleni w otoczeniu przystanków nie tylko uprzyjemnia czekanie na autobus czy tramwaj, ale także poprawia jakość powietrza i ogranicza hałas.

Przystanki pełne roślin

Oprócz wieloletnich gatunków trzy razy w roku ozdabiamy przystanki sezonowymi kwiatami. Dekorację zmieniamy na wiosnę, lato i jesień. Obecnie pasażerowie mogą oglądać wrzosy i kapusty ozdobne. W tym roku posadziliśmy w sumie 58 tys. roślin.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115