Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2023-04-03

Kolorowo na pętlach

Wiosna rozgościła się już na dobre – w przyrodzie, w pogodzie i… na pętlach komunikacji miejskiej. Dekorujemy przystanki krańcowe kompozycjami z tysięcy wiosennych kwiatów.

Kwietniki, których roślinny wystrój zmienia się wraz z porami roku, już na stałe wpisały się w krajobraz pętli komunikacji miejskiej. Jak co roku od wiosny do jesieni tworzymy dekoracje, które umilają podróż pasażerom autobusów i tramwajów. Tej wiosny to ponad 11 tysięcy różnokolorowych bratków i niezapominajek.

Bratki i niezapominajki

Pasażerowie mogą zobaczyć wiosenne kompozycje w dziewięciu miejscach. Przy al. Krakowskiej, Esperanto, na Annopolu i Szczęśliwicach kwitną wielokolorowe bratki. Na pętlach Wilanów, Nowe Bemowo i Bródno-Podgrodzie żółtym i niebieskim bratkom towarzyszą niebieskie i różowe niezapominajki.

Kwietniki-wieże wypełnione kolorowymi bratkami, w tle kilka autobusów miejskich

Kwiatowe wieże na pętli Szczęśliwice

Wyjątkowe kompozycje

W dwóch miejscach – na pętli Wiatraczna i Żerań FSO roślinne aranżacje mają specjalny charakter. Kwiaty układają się tam w hasło „30 lat ZOM”, co w oryginalny sposób zaznacza przypadający w tym roku jubileusz 30-lecia działalności Zarządu Oczyszczania Miasta. To nie pierwsze okolicznościowe kompozycje, jakie realizowaliśmy na krańcowych przystankach  – wiosną zeszłego roku kwitły tam niebieskie i żółte bratki, które były symbolem solidarności z Ukrainą.

Kolorowe bratki w kwietniku na pętli, w tle autobus miejski

Wiosną na pętlach królują różnokolorowe bratki

Kwiaty od wiosny do jesieni

Niezapominajki i bratki to typowo wiosenne kwiaty, które wyglądają efektownie, a jednocześnie dobrze radzą sobie w niełatwych miejskich warunkach. Do kompozycji na kwiatowych wieżach wybieramy gatunki roślin, które oprócz walorów estetycznych muszą być także odporne na wahania temperatur, intensywne deszcze czy duże nasłonecznienie.

Po wiosennych dekoracjach przyjdzie czas na letnie begonie i pelargonie, a jesienią pętle ozdobimy wrzosami, wrzoścami i kapustą ozdobną. Przez cały rok na kwiatowych wieżach będzie kwitło łącznie ponad 33 tys. kwiatów.

Nie tylko kwiaty

Opiekujemy się zielenią na 61 pętlach komunikacji miejskiej. Prace ogrodnicze to nie tylko ukwiecanie, ale także pielęgnacja drzew, krzewów i żywopłotów oraz ok. 12 ha trawników. Z kolei prace porządkowe, które zlecamy, dotyczą czystości 4,4 tys. przystanków autobusowych i tramwajowych, które są regularnie zamiatane. Wiaty są kompleksowo myte oraz oczyszczane z pseudograffiti i nielegalnych ogłoszeń, a przystankowe kosze – codziennie opróżniane.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115