Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2021-04-19

Kosze do segregacji na Pradze-Południe

Kosze do segregacji odpadów na Pradze-Południe. Ogłosiliśmy przetarg na zakup 80 pojemników. To realizacja projektu z budżetu obywatelskiego. 

Nowe kosze 

W 20 miejscach na Pradze-Południe staną zestawy pojemników do segregacji odpadów. Każdy składać się będzie z czterech pojemników. Mieszkańcy przetestowali funkcjonalność tego rozwiązania dwa lata temu na pl. Konstytucji. Ogłosiliśmy przetarg na realizację projektu z budżetu obywatelskiego “Kosze miejskie do segregacji śmieci”.   

Dwa zdjęcia połączone ze sobą. Na zdjęciach kosze do segregacji: zielony - szkło, brązowy - bio-odpady, niebieski - papier, żółty - metal i tworzywa sztuczne.

Kosze do segregacji

Segregacja podczas spacerów 

W skład każdego zestawu wchodzić będzie kosz na bio-odpady, szkło, papier, metale i tworzywa sztuczne. Pozostałe odpadki można wrzucać do koszy betonowych, przeznaczonych na odpady zmieszane. Pojemniki do segregacji ustawimy w 20 miejscach na Pradze-Południe, dlatego, że projekt z budżetu obywatelskiego ma charakter dzielnicowy. Jeśli przetarg przebiegnie bez zakłóceń, to kosze ustawimy po wakacjach. Przechodnie będą mogli z nich korzystać m. in. na rondzie Waszyngtona, rondzie Wiatraczna, w al. Waszyngtona, przy skrzyżowaniach ul. Grochowskiej z większymi ulicami czy przy zbiegu ul. Targowej, Zamoyskiego i al. Zielenieckiej. Lokalizacje pojemników uwzględniają zarówno większe natężenie ruchu pieszych, jak i możliwości pasa drogowego dla ustawienia pojemników o większych gabarytach oraz możliwość dojazdu ekip opróżniających kosze.

4 kosze do segregacji ustawione w rzędzie: zielony - szkło, brązowy - bio-odpady, niebieski - papier, żółty - metal i tworzywa sztuczne.

Kosze do segregacji ustawione w rzędzie

Kosze uliczne 

Organizujemy w Warszawie opróżnianie 12 tys. z 27 tys. ulicznych koszy na śmieci. To betonowe pojemniki ustawione na chodnikach, przy przejściach dla pieszych, wejściach do stacji metra i na przystankach komunikacji miejskiej. Pozostałymi koszami zajmują się inni zarządcy, m.in. urzędy dzielnic, Zarząd Terenów Publicznych, Zarząd Praskich Terenów Publicznych i Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.  


Wcześniejsze aktualności
strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115