Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2024-05-21

Królowe lata na pętlach komunikacji miejskiej

Lato wkroczyło na pętle komunikacji miejskiej. Pasażerowie mogą podziwiać 11 tys. begonii, pelargonii i gaur, którymi ozdobiliśmy krańcowe przystanki.

Po wiosennych bratkach, które przygarnęli mieszkańcy, przyszedł czas na nowe kwiaty. Begonie i pelargonie w towarzystwie ozdobnych gaur to letnia wizytówka 9 pętli autobusowych i tramwajowych. W piętrowych kwietnikach posadziliśmy 11 tys. roślin.

Ogrodnicy sadzą pelargonie w piętrowych kwietnikach, w tle pętla tramwajowa
Na pętli okęcie pasażerowie moga podziwiać pelargonie i gaury

Smocze begonie

Begonie w odmianie dragon wing, nie zioną ogniem, ale mają coś wspólnego z tymi mitycznymi stworzeniami - ich błyszczące, intensywnie zielone liście przypominają kształtem łuski smoka. To jedne z najszybciej i najokazalej rosnących begonii. Osiągają do 70 cm wysokości, a końcówki pędów są lekko zwisające, co nadaje całej kompozycji okazały wygląd. Pasażerowie zobaczą 5,6 tys. kwiatów w białej i czerwonej odsłonie na pętlach: Wilanów, Nowe Bemowo, Żerań FSO, Wiatraczna i Annopol.

Pelargonie w parze z gaurami

W letnich aranżacjach jak co roku są również kompozycje z białych gaur i różnokolorowych pelargonii bluszczolistnych. To odmiana o pokładających się pędach, licznie obsypanych drobnymi kwiatami w różowym i czerwonym kolorze. 5,3 tys. tych roślin posadziliśmy na pętlach: P+R Al. Krakowska, Esperanto, Szczęśliwice, Wiatraczna i Bródno-Podgrodzie.

Rośliny odpowiednio zadbane

Aranżacje pętli zmianiamy trzy razy w roku. Wiosną przystanki ozdabiały bratki, a letnie begonie, pelargonie i gaury jesienią zastąpimy wrzosami i kapustą ozdobną. Na to jakie rośliny mogą podziwiać mieszkańcy, wpływa kilka czynników. Oprócz interesującego wyglądu powinny być wytrzymałe na silne nasłonecznienie, wysokie temperatury i wiatr, żeby poradzić sobie w przestrzeni miejskiej.

Opiekujemy się zielenią na 61 pętlach. Oprócz dekorowania przystanków sezonowymi kwiatami, przez cały rok dbamy o dobrą kondycję także drzew i krzewów, zapewniając im odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115