Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2022-06-28

Na upały mycie ulic

Fala upałów, która dotarła do Warszawy, utrzyma się przez najbliższe dni. Uruchomiliśmy poranne mycie ulic. To jeden ze sposobów stolicy na radzenie sobie z wysokimi temperaturami.

Na najbliższy tydzień synoptycy prognozują temperatury dochodzące nawet do 35oC. Taki upał szczególnie w dużym mieście jest trudny dla jego mieszkańców. Ze względu na pogodę przez ten tydzień będziemy sprzątać warszawskie ulice w zmienionych godzinach, czyli wcześnie rano. Oczyszczanie ulic to kwestia nie tylko estetyki, zmycia pyłów i kurzu. W gorące dni użycie wody dodatkowo schładza jezdnie, co wpływa również na obniżenie temperatury powietrza wokół mytej ulicy.

Zmywarka myje ulicę

Zmywarka myje ulicę

Czystość i bezpieczeństwo

Standardowe sprzątanie ulic prowadzimy w Warszawie zawsze na mokro, jednak regularne prace rozpoczynają się w godzinach wieczornych. Ze względu na upały zmodyfikowaliśmy harmonogramy i w tym tygodniu ulice będą myte nad ranem. Uruchomienie tych prac nie generuje dodatkowych wydatków. Jest możliwe dzięki temu, że działamy elastyczne i reagujemy na zmienne warunki pogodowe. Mycie ulic odwołujemy w deszczowe dni, dzięki temu możemy je zlecić w te upalne, co nie powoduje uszczerbku dla funduszy, którymi dysponuje Zarząd Oczyszczania Miasta.

Dbamy o pracowników sprzątających miasto   

Na upalne dni zalecane jest ograniczenie długiej ekspozycji na słońce. Ekipy porządkowe są aktywne głównie nocami, dzięki czemu o poranku mieszkańcy zastają czyste miasto. Jednak grupy interwencyjnego reagowania są potrzebne także w ciągu dnia, ponieważ usuwają nagłe zaśmiecenia. W związku z wysokimi temperaturami sprzątacze Zarządu Oczyszczania Miasta, którzy pracują na zewnątrz, otrzymują wodę, a ich samopoczucie jest monitorowane.

 


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115