Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2023-08-28

Nagroda za zieleń

Zarząd Oczyszczania Miasta został doceniony za ukwiecanie stolicy. W tegorocznej, 40 edycji konkursu Warszawa w kwiatach dostaliśmy 1. nagrodę w kategorii "Założenia ogrodowe statutowe".

Przez trzy dekady naszym istotnym zadaniem było ukwiecanie stolicy, którego efekty nie tylko zachwycały mieszkanki i mieszkańców oraz osoby odwiedzające Warszawę, ale także przyniosły nam szereg nagród – między innymi w prestiżowym konkursie z ogromnymi tradycjami jakim jest Warszawa w kwiatach. W tym roku kolejny raz zostaliśmy docenieni - pierwszą nagrodą w kategorii "Założenia ogrodowe statutowe".

Kwiatowe wieże na pętli Bródno-Podgrodzie

Aktualnie zajmujemy się mniejszym obszarem zieleni – 61 pętlami komunikacji miejskiej. Ale w przeszłości była to również zieleń przyuliczna, wiele parków, a także lasy miejskie. Jednak i teraz szukamy sposobów, by uatrakcyjnić przestrzeń publiczną. Na pętle po raz pierwszy w historii wprowadziliśmy kwiatowe dekoracje.

Wieże kwiatowe na pętli wiosną - wypełnione bratkami

Okolicznościowe kwietniki

W tym roku z okazji naszego jubileuszu na dwóch pętlach pojawiły się specjalne kompozycje, a takich okolicznościowych aranżacji w naszej historii było wiele. Wśród kwietników tematycznych warto wymienić te o treściach społecznych – jak różowe kwietne wstążki, którymi wpisaliśmy się w propagowanie profilaktyki antynowotworowej, a także kompozycje promujące wolontariat, czy wreszcie niebiesko-żółte wieże kwiatowe będące wyrazem solidarności z mieszkańcami Ukrainy.

Kwietnik - różowa wstążka na pl. Zbawiciela

Kwietnik z symbolem budżetu obywatelskiego

Kwiaty do adopcji

Wśród działań, z jakich jesteśmy szczególnie dumni, są też te włączające mieszkanki i mieszkańców. Bardzo pozytywnie została przyjęta akcja, którą rozpoczęliśmy w stolicy jako pierwsza instytucja – oddawanie roślin z kwietników przy sezonowej zmianie dekoracji. Za każdym razem jesteśmy pod wrażeniem, ile osób jest chętnych dać kwiatom drugie życie.

Akcja rozdawania bratków z kwietników - pętla na rondzie Wiatraczna

Podziękowanie

Dziękujmy kapitule konkursu Warszawa w kwiatach za docenienie starań Zarządu Oczyszczania Miasta. Taka retrospekcja, z uwzględnieniem naszego obecnego ukwiecania stolicy, daje nam wiele satysfakcji i jest motywacją na przyszłość.

Wiosenne tulipany na pętli Wilanowska

Jesienne ukwiecenie - wrzośce na pętli Wilanów

 


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115