Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2022-09-07

Nie marnujemy - wykorzystujemy

Woda z Parku Wodnego Moczydło dostała drugie życie. Myjemy nią warszawskie ulice. To już 7. ośrodek sportowy, który bierze udział w naszej ekologicznej akcji.

Koniec wakacji to również koniec letnich atrakcji i czas opróżniania odkrytych pływalni. Woda z basenów Parku Wodnego Moczydło nie trafiła do kanalizacji, tylko do zamiatarek i zmywarek, które używają jej do sprzątania ulic i torowisk tramwajowych.

Noc, polewaczka pobiera wodę z odkrytego basenu

Polewaczka pobiera wodę z basenu w Parku Wodnym Moczydło

Ekologicznie dla czystości

Już trzeci rok prowadzimy akcję wodnego recyklingu w czasie letnich przerw technicznych miejskich basenów. Od początku wakacji już siedem ośrodków sportowych oddało wodę na rzecz sprzątania miasta. To ponad milion litrów, które zyskało drugie życie. Pompy konieczne do napełnienia pojazdów służb oczyszczania zapewnia Ochotnicza Straż Pożarna z Wesołej, która koordynuje akcję od strony technicznej.

Strażak nadzorurje pompę, która pobiera wodę z odkrytego basenu po lewej stronie. Po prawej stronie za ogrodzeniem polewaczka, która połączona jest z pompą wężem strażackim.

W akcji uczestniczą strażacy z OSP Wesoła, którzy udostępniają pompy

Recykling po raz trzeci

Nasze ekologiczne działania wpisują się w ideę racjonalnego gospodarowania cennym zasobem, jakim jest woda, o czym mowa w warszawskiej kampanii „Szanuj wodę – zakręcaj, zbieraj, oszczędzaj”. Akcja za każdym razem spotyka się z pozytywnym odbiorem mieszkańców i mamy nadzieję na jej kontynuację w przyszłych latach.

Porządki w mieście

Organizujemy w Warszawie sprzątanie 1300 km ulic. Każda z nich jest od wiosny do jesieni regularnie, przynajmniej raz w tygodniu, czyszczona na mokro. Za pozostałe warszawskie ulice odpowiadają inni zarządcy – urzędy dzielnic, GDDKiA oraz zarządcy osiedli.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115