Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2023-06-13

Nocne porządki na ulicach

Czyste ulice to bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców oraz estetyka stolicy. Każdej nocy sprzątamy warszawskie jezdnie i torowiska tramwajowe.

Od wiosny codziennie porządkujemy na mokro jezdnie i torowiska. Przez cały tydzień sprzątanych jest łącznie 1300 km dróg. Na każdej z nich zamiatarki i zmywarki pojawiają się przynajmniej raz w tygodniu. Do jesieni planujemy wyczyścić jezdnie ok. 35 razy, a torowiska 80 razy.

Sprzątanie nocą

Ulice czyści 30 specjalistycznych pojazdów – zamiatarek, które wymiatają piasek i inne zanieczyszczenia oraz zmywarek, które myją jezdnie wodą pod dużym ciśnieniem. Woda jest używana do każdego rodzaju prac na ulicach – ogranicza wzbijanie się kurzu i pyłów podczas sprzątania, co korzystnie wpływa na jakość powietrza. Porządki odbywają się nocami, ze względu na mniejszy o tej porze ruch samochodowy – zamiatarki i zmywarki, które poruszają się z niewielką prędkością, nie powodują wtedy korków ani nie stwarzają niebezpiecznych sytuacji na drogach.

Zamiatarka czyści na mokro ulicę nocą

Szczotki zamiatarek są zraszane wodą

Kiedy sprzątana jest Twoja ulica?

Prowadzimy porządki według ustalonego tygodniowego harmonogramu. W Kalendarzu sprzątania mieszkańcy mogą sprawdzić, w jakie dni tygodnia pojazdy służb oczyszczania pracują na konkretnej ulicy. Dostępne są tam informacje tylko na temat tych dróg, za których czystość odpowiadamy. Harmonogram może się zmienić, gdy występują ulewne deszcze, wtedy prace są odwoływane.

Zmywarka myje ulice nocą, w tle przejeżdża tramwaj

Zmywarka myje ulicę

Czysta Warszawa – wspólna sprawa

Regularne sprzątanie ulic jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, przede wszystkim bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo i zdrowie, więc także jakość codziennego życia mieszkańców stolicy. Dlatego tak istotne jest dla nas utrzymanie wysokiego standardu czystości, który wyróżnia Warszawę spośród innych miast. Jest możliwe dzięki kompleksowemu systemowi sprzątania miasta, zaplanowanym i odpowiednio zorganizowanym pracom oraz dynamicznym działaniom w nagłych sytuacjach.

Odpowiadamy za sprzątanie tych warszawskich ulic, które mają kategorię drogi krajowej, wojewódzkiej i powiatowej, to łącznie 1300 km. Drogami ekspresowymi w stolicy zajmuje się GDDKiA, gminnymi – urzędy dzielnic, a osiedlowymi – zarządcy osiedli.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115