Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2017-04-19

Nowe kosze według pomysłów mieszkańców

 

  

 

 

 

71 nowych koszy na śmieci

lokalizacje wskazali mieszkańcy

 

Realizujemy pomysły mieszkańców.  We wskazanych przez warszawiaków lokalizacjach pojawi się ponad 70 koszy na śmieci. 

Z ponad 70 koszy na śmieci, 59 stanęło na terenie 6 dzielnic. Lokalizacje pod nowe pojemniki  wskazali warszawiacy, zgłaszając projekty do budżetu partycypacyjnego. Kolejnych 12 koszy zamontowanych zostanie w żoliborskim parku Fosa i Stoki i Cytadeli, a ich nową formę ustaliliśmy z użytkownikami parku. Mamy nadzieję, że nowy rodzaj pojemników na śmieci, na stałe przymocowanych do podłoża, będzie mniej podatny na pomysły wandali. Montaż koszy zacznie się po zakończeniu remontu alejek.

Nowe kosze pojawią sie w parku Fosa i Stoki Cytadeli po zakończeniu remontu alejek

A partycypacyjne kosze już są użytkowane przez mieszkańców między innymi Mokotowa, gdzie w al. Wilanowskiej, w okolicy ul. Bukowińskiej, pojawiło się 12 nowych pojemników na śmieci. Ich ustawienie to realizacja pomysłów mieszkańców – Kosze na odpadki wzdłuż alei Wilanowskiej

16 nowych pojemników stanęło również w Wilanowie przy  ul. Przyczółkowej w ramach projektu Kulturalny Wilanów – znaczy też czysty Wilanów.  Natomiast kosze ustawione w al. Rzeczypospolitej to częściowa realizacja projektu Kosze na odpadki oraz ławki wzdłuż al. Rzeczypospolitej. Ławki stawiane będą niebawem.

Takie kosze stawiane są w ramach budżetu partycypacyjnego

Na Bemowie, przy ul. Żołnierzy Wyklętych, Korfantego, Kaliskiego i Powstańców Śląskich, ustawionych zostało 16 pojemników. To częściowa realizacja czterech obszerniejszych projektów z budżetu partycypacyjnego – Przyjazna zielona aleja wzdłuż ul. Żołnierzy Wyklętych, Zielony różany zakątek przy ul. Korfantego, Droga dla rowerów wzdłuż ul. Kaliskiego i Ścieżka rowerowa wzdłuż Powstańców Śl. – ostatni brakujący odcinek.

Kosze na śmieci stanęły też na Ursynowie, Pradze Północ i w Śródmieściu, m.in. przy ul. Rosoła i Ciszewskiego pojawiło się łącznie 8 pojemników.  5 koszy stanęło przy ul. Mokotowskiej, a 2 przy ul. Jagiellońskiej.

Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada za ok, 6,7 tys. z ok. 20 tys. przyulicznych koszy na śmieci. Kosze opróżniane są codziennie, od jednego do nawet dziesięciu razy dziennie, w zależności od potrzeb i lokalizacji. Pozostałe pojemniki ustawiane i opróżniane są na zlecenie m.in. urzędów dzielnic, Zarządu Transportu Miejskiego, Zarządu Terenów publicznych i innych właścicieli i zarządców terenów.


Wcześniejsze aktualności
strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115