Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2017-04-25

Plac zabaw jak z marzeń

 

Wyjątkowy plac zabaw

w parku Ujazdowskim

Tunele, górki, rzeka, trampolina, zjeżdżalnie i wiele innych ciekawych zabawek z naturalnych materiałów, do tego dużo roślinności – unikatowy i oryginalny w formie plac zabaw budujemy w parku Ujazdowskim. Będzie oczywiście przyjazny dzieciom z niepełnosprawnościami.

Nowy plac zabaw powstanie w miejscu istniejącego. Składać  będzie się z urządzeń innych niż te, które znane są z katalogów producentów zabawek. Podzielony będzie na pięć stref z urządzeniami dostosowanymi do wieku dzieci.

Na placu wybudowana zostanie sieć tuneli, górek i mostków. Teren wyposażony zostanie w ścieżkę sensoryczną oraz różne budowle, np. altankę z dachem ze strzechy, tematyczny domek z kuźnią, piecem kaflowym, kowadłem i paleniskiem czy łódkę. Opiekunowie najmłodszych dzieci będą mogli korzystać z huśtawki na której jednocześnie buja się dorosły i dziecko. W strefie zabaw z piaskiem nad piaskownicami zamontowane będą zacieniacze. Starszym dzieciom oddamy do użytku tunele, także napowietrzne i siatkowe, odwrócone i prowadzące do wnętrza ziemi linarium, trampolinę, ścianki wspinaczkowe i zjeżdżalnie. Do tego wieże i  mostki.

 

Unikatowy w formie placu zabaw zaprojektowany został tak, by mogły z niego korzystać także dzieci niepełnosprawne. Zabawki będą miały odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne przyjazne dzieciom z ograniczoną mobilnością czy dostosowane kolory dla dzieci z wadami wzroku.

Pierwszym etapem budowy nowego placu jest demontaż urządzeń udostepnionych dzieciom 15 lat temu 

Wyposażenie placu, w dominujących kolorach roślinności, w dużej części wykonane będzie z naturalnych materiałów: drewna, wikliny, granitu, kamieni polnych. Plac będzie miał bezpieczną nawierzchnie, a wokół niego zaaranżowana zostanie zieleń, posadzone będą między innymi powojniki, winobluszcze i tawulce. Rośliny objęte zostaną funkcjonującym w parku automatycznym nawadnianiem.

 

Nowy plac zabaw powstanie w pół roku. Planujemy oddać go dzieciom w październiku. Plac zaprojektowany został przez firmę Grima, a koszt jego budowy wyniesie 3,6 mln zł.  

 

Niewielki, bo 5 hektarowy, autorstwa Franciszka Szaniora park Ujazdowski, to jeden z najcenniejszych zabytków sztuki ogrodowej w Warszawie. Plac zabaw zaprojektowany jest tak, aby zachowana została biegnącą przez niego oś widokową. W latach 2000-2002 park Ujazdowski przeszedł rewaloryzację stając się ogrodnicza perłą Traktu Królewskiego.


Wcześniejsze aktualności
strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115