Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2021-01-12

Podsumowanie 2020: Pogotowie Porządkowe ZOM non stop w gotowości

Przez całą dobę i przez cały rok – tak działa Pogotowie Porządkowe Zarządu Oczyszczania Miasta. Dba o czystość i bezpieczeństwo na warszawskich ulicach. W 2020 roku interweniowało 7 tys. razy.

Działa przez całą dobę

Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom dróg, Pogotowie Porządkowe ZOM działa szybko i sprawnie. Ekipy wyposażone w specjalistyczny sprzęt do czyszczenia, neutralizowania olejów i paliw czy podnoszenia dużych ciężarów, są gotowe do działania przez całą dobę. Przez cały rok wyjeżdżały do interwencji 7 tys. razy.

Liczby i ekipa Pogotowia Porządkowego ZOM, która sprząta jezdnię

Bezpiecznie po wypadku

Pogotowie Porządkowe Zarządu Oczyszczania Miasta najczęściej sprząta pozostałości po kolizjach i wypadkach. Takich interwencji było w zeszłym roku 2,5 tys. Ekipy usuwają z jezdni szkło z rozbitych szyb i elementy karoserii, a także likwidują plamy po wycieku paliwa i oleju. Przywrócenie ruchu na ulicy jest możliwe dopiero w momencie, gdy Pogotowie Porządkowe dokładnie wyczyści miejsce wypadku. Szybkie działanie Pogotowia wpływa na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu.

Ekipa Pogotowia Porządkowego ZOM sprząta elementy karoserii

Ekipa Pogotowia Porządkowego ZOM sprząta elementy karoserii

Zagubione ładunki

Pogotowie Porządkowe sprząta również z jezdni ładunki, które spadły z samochodów lub zostały celowo zostawione, na przykład podczas manifestacji. Takich interwencji w minionym roku było 3 tys. Wśród przedmiotów, które ekipy Pogotowia zabierały z jezdni były zarówno potłuczone szyby, żwir, piasek i styropian, jak i warzywa, bele siana czy ubrania.

Służby porządkowe usuwają bele siana z jezdni i chodnika

Służby porządkowe usuwają bele siana z jezdni i chodnika 

Zapobieganie poślizgom

Dynamiczne tempo działania Pogotowia jest istotne zwłaszcza w sytuacjach, gdy z pojazdu wycieka olej, paliwo lub inna substancja, która może powodować zagrożenie poślizgiem. W zeszłym roku pogotowie usunęło plamy o łącznej powierzchni 190 tys. m.

Pracownik Pogotowia Porządkowego likwiduje plamę olejową na jezdni

Pracownik Pogotowia Porządkowego likwiduje plamę olejową na jezdni

Także do zadań specjalnych

Pogotowie Porządkowe ZOM jest aktywne także podczas obchodów świąt państwowych, imprez masowych i sportowych. Jest obecne na miejscu manifestacji i protestów, aby w razie potrzeby szybko usunąć zanieczyszczenia z ulic.

Bezpieczeństwo w mieście

Sygnał do wyjazdu Pogotowie Porządkowe otrzymuje z Zarządu Oczyszczania Miasta. To tam spływają meldunki od kontrolerów, którzy całodobowo monitorują miasto, a także od innych służb – Straży Miejskiej, policji czy miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Wysokie standardy czystości

Interwencyjne sprzątanie ulic to jeden z elementów kompleksowego systemu dbania o porządek w Warszawie. Organizujemy sprzątanie ulic, terenów dla pieszych i przystanków komunikacji miejskiej, a także opróżnianie ulicznych koszy na śmieci. Mieszkańcy doceniają wysoki standard czystości i poziom prac porządkowych. W ostatnim badaniu Barometr Warszawski czystość w stolicy dobrze ocenia aż 92% ankietowanych. 


Wcześniejsze aktualności
strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115