fb
Aktualności
2021-01-12

Podsumowanie 2020: Pogotowie Porządkowe ZOM non stop w gotowości

Przez całą dobę i przez cały rok – tak działa Pogotowie Porządkowe Zarządu Oczyszczania Miasta. Dba o czystość i bezpieczeństwo na warszawskich ulicach. W 2020 roku interweniowało 7 tys. razy.

Działa przez całą dobę

Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom dróg, Pogotowie Porządkowe ZOM działa szybko i sprawnie. Ekipy wyposażone w specjalistyczny sprzęt do czyszczenia, neutralizowania olejów i paliw czy podnoszenia dużych ciężarów, są gotowe do działania przez całą dobę. Przez cały rok wyjeżdżały do interwencji 7 tys. razy.

Bezpiecznie po wypadku

Pogotowie Porządkowe Zarządu Oczyszczania Miasta najczęściej sprząta pozostałości po kolizjach i wypadkach. Takich interwencji było w zeszłym roku 2,5 tys. Ekipy usuwają z jezdni szkło z rozbitych szyb i elementy karoserii, a także likwidują plamy po wycieku paliwa i oleju. Przywrócenie ruchu na ulicy jest możliwe dopiero w momencie, gdy Pogotowie Porządkowe dokładnie wyczyści miejsce wypadku. Szybkie działanie Pogotowia wpływa na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu.

Ekipa Pogotowia Porządkowego ZOM sprząta elementy karoserii

Zagubione ładunki

Pogotowie Porządkowe sprząta również z jezdni ładunki, które spadły z samochodów lub zostały celowo zostawione, na przykład podczas manifestacji. Takich interwencji w minionym roku było 3 tys. Wśród przedmiotów, które ekipy Pogotowia zabierały z jezdni były zarówno potłuczone szyby, żwir, piasek i styropian, jak i warzywa, bele siana czy ubrania.

Służby porządkowe usuwają bele siana z jezdni i chodnika 

Zapobieganie poślizgom

Dynamiczne tempo działania Pogotowia jest istotne zwłaszcza w sytuacjach, gdy z pojazdu wycieka olej, paliwo lub inna substancja, która może powodować zagrożenie poślizgiem. W zeszłym roku pogotowie usunęło plamy o łącznej powierzchni 190 tys. m.

Pracownik Pogotowia Porządkowego likwiduje plamę olejową na jezdni

Także do zadań specjalnych

Pogotowie Porządkowe ZOM jest aktywne także podczas obchodów świąt państwowych, imprez masowych i sportowych. Jest obecne na miejscu manifestacji i protestów, aby w razie potrzeby szybko usunąć zanieczyszczenia z ulic.

Bezpieczeństwo w mieście

Sygnał do wyjazdu Pogotowie Porządkowe otrzymuje z Zarządu Oczyszczania Miasta. To tam spływają meldunki od kontrolerów, którzy całodobowo monitorują miasto, a także od innych służb – Straży Miejskiej, policji czy miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Wysokie standardy czystości

Interwencyjne sprzątanie ulic to jeden z elementów kompleksowego systemu dbania o porządek w Warszawie. Organizujemy sprzątanie ulic, terenów dla pieszych i przystanków komunikacji miejskiej, a także opróżnianie ulicznych koszy na śmieci. Mieszkańcy doceniają wysoki standard czystości i poziom prac porządkowych. W ostatnim badaniu Barometr Warszawski czystość w stolicy dobrze ocenia aż 92% ankietowanych. 


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

   Dane do faktury
Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

 

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 628 26 74


Elektroniczna skrzynka podawcza     Elektroniczna skrzynka podawcza 

CAŁODOBOWO:

całodobowo