Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2021-01-11

Podsumowanie 2020 - Sprzątanie ulic

45 - średnio tyle razy posprzątaliśmy w zeszłym roku warszawskie jezdnie. Regularne porządki dotyczą 1300 km dróg. Czyste ulice to nie tylko estetyka i bezpieczeństwo, a także zdrowie mieszkańców.  

Od wiosny do jesieni, gdy pozwala na to pogoda, regularnie sprzątamy 1300 km dróg i torowisk. Każda ulica jest czyszczona przynajmniej raz w tygodniu. Tam, gdzie jest taka potrzeba, a także w miejscach reprezentacyjnych, sprzątanie odbywa się częściej. W minionym roku ulice zostały posprzątane średnio 45 razy. Pojazdy, które dbają o czystość jezdni, przejechały  w sumie ok. 58 tys. kilometrów. 

Liczby i zmywarka, która myje jezdnię

Dla czystości, zdrowia i bezpieczeństwa 

Sprzątanie ulic i torowisk jest ważne zarówno dla estetyki miasta, jak i bezpieczeństwa kierowców. Zamiatarki usuwają z jezdni błoto i mokre liście, na których łatwo o poślizg. Każde sprzątanie odbywa się na mokro, co pozwala nam ograniczać szkodliwe dla zdrowia warszawiaków kurzenie i pylenie.

Zamiatarka czyści jezdnię i torowisko tramwajowe  

Zamiatarka czyści jezdnię i torowisko tramwajowe 

Dezynfekcja miasta 

W wyjątkowych, pandemicznych okolicznościach 2020 roku, oprócz systematycznego mycia, prowadziliśmy również dezynfekcję ulic. Wiosną, a następnie jesienią, polewaczki zraszały wysoko ozonowaną wodą chodniki, przystanki i infrastrukturę porządkową przy ulicach. Na ozonowanych trasach znajdowały się węzły przesiadkowe, uczęszczane przystanki i ciągi komunikacyjne, a także szpitale i przychodnie. Prace obejmowały ok. 400 km ulic tygodniowo. 

Zmywarka myje jezdnię 

Zmywarka myje jezdnię 

Drugie życie wody 

W minionym roku w ramach ekoporządków, ulice Warszawy myliśmy wodą z basenów. W akcji wzięło udział 5 warszawskich ośrodków sportowych, które zamiast zrzucać wodę do kanalizacji, oddawały ją do dyspozycji służb oczyszczania miasta. Aż 2,5 mln litrów wody wykorzystaliśmy do umycia 2000 km warszawskich ulic. Planujemy kontynuować tę współpracę również w tym roku. 

Zmywarka tankuje wodę przed basenem „Wodnik” 

Zmywarka tankuje wodę przed basenem „Wodnik” 

Wysokie standardy czystości 

Sprzątanie ulic to jeden z elementów kompleksowego systemu dbania o porządek w Warszawie. Organizujemy regularne i interwencyjne czyszczenie ulic, terenów dla pieszych i przystanków komunikacji miejskiej, a także opróżnianie ulicznych koszy na śmieci. Mieszkańcy doceniają wysoki standard czystości i poziom prac porządkowych. W ostatnim badaniu Barometr Warszawski czystość w stolicy dobrze ocenia aż 92% ankietowanych.  


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115