Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2022-01-27

Podsumowanie 2021: Czystość pod kontrolą  

Codzienny monitoring miasta pod kątem czystości i egzekwowanie porządku daje widoczne efekty. W zeszłym roku nasi kontrolerzy interweniowali ponad 23 tys. razy. 

Patrole ZOM codziennie sprawdzają czystość i bezpieczeństwo w Warszawie. Weryfikują, czy zarządcy wywiązują się z obowiązków sprzątania terenów, które im podlegają. Dotyczy to również zimy, gdy dla mieszkańców ważne jest, aby chodniki były skutecznie odśnieżone i zabezpieczone przed śliskością. Jeżeli pojawią się nieprawidłowości, kontrolerzy podejmują interwencję. Takich spraw w minionym roku było 23 tys.  

Zdjęcie - Pałac Kultury i Nauki nocą i dane: 2021, 23 tys. interwencji. Na górze po prawej stronie logotyp Zarządu Oczyszczania Miasta
 

Czyściej i bezpieczniej

Działania patroli bezpośrednio wpływają na poprawę estetyki i bezpieczeństwa w mieście. Dzięki nim znikają dzikie wysypiska, podrzucone śmieci, meble czy odpady po remontach. Kontrolerzy zwracają także uwagę na uszkodzone elementy infrastruktury, np. studzienki kanalizacyjne, słupki czy ławki. 

Odpady zapakowane w kilkanaście białych worków porzucone przy drodze, w tle las.  

Odpady porzucone przy drodze 

Po każdej interwencji ponownie sprawdzamy, czy zarządca zrealizował zalecenia. Jeśli upomniany nadal nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, straż miejska jest uprawniona do wystawienia mandatu, a finalnie sprawa może trafić do sądu. 

Czysta Warszawa – wspólna sprawa 

Mieszkańcy również mogą zatroszczyć się o wspólną przestrzeń. Uwagi dotyczące miejsc, które wymagają posprzątania przyjmuje Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Takie zgłoszenia są następnie sprawdzane m.in. przez nasze patrole. 

Meble pozostawione na trawniku, w tle domy jednrodzinne 

Meble porzucone na trawniku 

Kompleksowe porządki  

Organizujemy i nadzorujemy kompleksowe utrzymanie czystości w Warszawie. To regularne sprzątanie ulic, chodników i przystanków komunikacji miejskiej, opróżnianie ulicznych koszy na śmieci i działania interwencyjne. Prace porządkowe wykonywane na wymaganym przez nas wysokim poziomie dają zauważany przez mieszkańców i turystów efekt. Wysoki standard czystości wpływa korzystnie nie tylko na estetykę przestrzeni publicznej, ale także bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. 

 


Wcześniejsze aktualności
strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115