Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2022-01-26

Podsumowanie 2021: Kosz na śmieci - niezbędny w stolicy czystości

7 mln – ta liczba może robić wrażenie. Także wtedy, kiedy mowa o czystości. Tyle razy w zeszłym roku usunęliśmy śmieci z 12 tys. ulicznych koszy. 

O kosze na śmieci dbamy kompleksowo. Na co dzień jest to wybieranie śmieci. Każdy z 12 tys. pojemników opróżniany jest codziennie. W zależności od lokalizacji i natężenia ruchu odpady zabierane są średnio 4 razy na dobę. Jednak podczas specjalnych wydarzeń, np. w okolicach cmentarzy w dniu Wszystkich Świętych, częściej, nawet 7 razy. W zeszłym roku służby porządkowe opróżniły kosze 7 mln razy. 

Zdjęcie - betonowy kosz z pokrywą, obok ławka, w tle jesienne drzewa i dane: 2021, 7 mln razy opróżnione. Na górze po prawej stronie logotyp Zarządu Oczyszczania Miasta

Woda w użyciu  

Od wiosny do jesieni zlecaliśmy również mycie koszy. Gruntowne porządki na dużą skalę objęły 9000 koszy, które służby porządkowe oczyściły z brudu, czyli kurzu, piasku oraz śladów po jedzeniu. Umyto również chodniki wokół pojemników. Regularnie raz w tygodniu na mokro czyszczone były żeliwne pojemniki ustawione wzdłuż Traktu Królewskiego i ul. Świętokrzyskiej – to w sumie 260 sztuk. Do tego odbywało się specjalistyczne usuwanie pseudograffiti. Wodą pod ciśnieniem i z użyciem biodegradowalnych preparatów firmy porządkowe likwidowały bohomazy z betonowej obudowy kosza. Do końca roku przywróciliśmy estetyczny wygląd 570 pojemnikom. 

Pracownik firmy porządkowej myje kosz myjką ciśnieniową, w tle widać autobus miejski 

Pracownik firmy porządkowej myje kosz myjką ciśnieniową 

Kosze do segregacji 

Na Pradze-Południe stanęło 80 ulicznych koszy do segregacji śmieci w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego. W każdej z 20 lokalizacji pojawiły się po cztery pojemniki - na szkło, papier, metal i plastik oraz bioodpady. 

Kosz do segregacji odpadów złożony z 4 pojemników na szkło, papier, metal i plastik oraz bioodpady.  W tle krzewy róż i trawy ozdobne. 

Kosz do segregacji śmieci stojący na rondzie Wiatraczna 

Kompleksowe porządki 

Na terenie Warszawy rozstawionych jest ok. 27 tysięcy ulicznych koszy na śmieci. 12 tysięcy z nich jest pod naszą opieką, pozostałe eksploatują m.in. urzędy dzielnic, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy czy Zarząd Terenów Publicznych

Czysta Warszawa – wspólna sprawa   

Organizujemy i nadzorujemy kompleksowe utrzymanie czystości w Warszawie. To regularne sprzątanie ulic, chodników i przystanków komunikacji miejskiej, opróżnianie ulicznych koszy na śmieci i działania interwencyjne. Prace wykonywane na wymaganym przez nas wysokim poziomie dają zauważalny przez mieszkańców i turystów efekt. Wysoki standard czystości wpływa korzystnie nie tylko na estetykę przestrzeni publicznej, ale także bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. 

 


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115