Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2022-01-31

Podsumowanie 2021: Pętle w wyjątkowych kwiatach  

Ponad 20 tys. kwiatów posadziliśmy w zeszłym roku na pętlach komunikacji miejskiej. Wśród nich po raz pierwszy begonie boliwijskie i wrzośce. 

Zdjęcie - fioletowe i różowe wrzośce, w tle autbus i dane: 2021, 20 tys. kwiatów. Na górze po prawej stronie logotyp Zarządu Oczyszczania Miasta

Pierwszymi kwiatami, które co roku zakwitają na pętlach komunikacji miejskiej są krokusy i tulipany. Kolejne to różnokolorowe bratki, które posadziliśmy na kwietnikach. Wiosenne kompozycje zaprojektowane przez naszą ogrodniczkę tworzyło w sumie 5,3 tys. kwiatów.  

Kwietniki ustawione jeden za drugim z kolorowymi bratkami na pętli Nowe Bemowo 

Wielokolorowe bratki na pętli Nowe Bemowo 

Begonia królową lata 

Latem miejskie kwietniki zdobiły przede wszystkim begonie w towarzystwie traw ozdobnych i bylin. Najliczniejsza była odmiana o nazwie Dragon Wing, czyli smocze skrzydło, która zachwycała lekko zwisającymi pędami. Nowością w aranżacjach były begonie boliwijskie o dużych charakterystycznych liściach i licznych kwiatach, które mogli podziwiać pasażerowie pętli Wilanów i Esperanto. Na lato posadziliśmy w sumie 7,6 tys. roślin.  

Kompozycja z begonii boliwijskich na pętli Esperanto, w tle autobus komunikacji miejskiej 

Obfite begonie boliwijskie na pętli Esperanto 

Jesienne wrzośce 

Wraz z jesienią na pętlach pojawiły się nowe rośliny. Po raz pierwszy do kwietników na Nowym Bemowie, przy Esperanto i w Wilanowie wybraliśmy okazałe wrzośce o pełnych kwiatostanach, które zestawiliśmy z jodłowymi gałązkami. Na pozostałych pętlach stworzyliśmy kompozycje z wrzosów i kapusty ozdobnej. W sumie to 5,3 tys. kwiatów.