Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2022-01-11

Podsumowanie 2021: W nagłych przypadkach – Pogotowie Porządkowe

Gotowe do działania przez całą dobę i przez cały rok, by przywrócić bezpieczeństwo na drodze. Pogotowie Porządkowe Zarządu Oczyszczania Miasta w minionym roku wyjeżdżało do interwencji 6,5 tys. razy.

Ekipy Pogotowia Porządkowego ZOM usuwają zanieczyszczenia, które nagle pojawiły się na drodze i mogłyby spowodować zagrożenie dla jej użytkowników. W zeszłym roku interweniowały w sumie 6,5 tys. razy. Pogotowie działa całodobowo i przez cały rok. To od sprawności i szybkości jego pracy zależy, kiedy po zdarzeniu na jezdni zostanie przywrócony porządek, a w konsekwencji bezpieczeństwo i wznowiony ruch na drodze.

Zdjęcie  pracownika Pogotowia Porządkowego ZOM sprzątającego po wypadku i dane: 2021, 6,5 tys. interwencji. Na górze po prawej stronie logotyp Zarządu Oczyszczania Miasta

Jeśli czysto, to bezpiecznie

Pogotowie Porządkowe oczyszcza jezdnie z pozostałości po wypadkach i kolizjach – szkła, fragmentów karoserii i płynów, które wyciekły z pojazdów. Na miejscu wypadku towarzyszy innym służbom, m.in. straży pożarnej, pogotowiu ratunkowemu i policji. W zeszłym roku sprzątanie po zdarzeniach drogowych stanowiło 30% interwencji Pogotowia. Ekipy Pogotowia usunęły również ok. 190 tys. m2 plam z olejów, paliw i innych płynów, które stwarzały zagrożenie poślizgiem.

Pracownicy Pogotowia Porządkowego ZOM sprzątają z ulic pozostałości po wypadku - rozbite szkło i fragmenty karoserii

Pracownicy Pogotowia Porządkowego ZOM sprzątają pozostałości po wypadku

Nagłe zanieczyszczenia na drodze

Działania Pogotowia Porządkowego często dotyczą również sprzątania tego, co zgubiły przejeżdżające pojazdy. Wśród takich porzuconych ładunków znalazły się m.in. tony rozbitych szyb czy skrobi ziemniaczanej. Ekipy Pogotowia usuwają także zaśmiecenia zostawione na przykład po manifestacjach. W minionym roku były to m.in. bele siana czy owoce.

Pogotowie Porządkowe ZOM czuwa nad czystością także w czasie przemarszów i zgromadzeń, imprez sportowych, świąt państwowych i takich wydarzeń miejskich, jak np. Noc Muzeów. Uczestniczy również w sprzątaniu miasta po nawałnicach i ulewach.

Pracownicy Pogotowia Porządkowego zbierają z ulicy i chodnika siano pozostawione po manifestacji rolinków

Pracownicy Pogotowia Porządkowego zbierają siano zostawione przez rolników po manifestacji

Sygnały z całego miasta

Pogotowie Porządkowe dostaje sygnał do działania z Centrum Dowodzenia Zarządu Oczyszczania Miasta. Tam przez całą dobę spływają informacje od kontrolerów ZOM, którzy sprawdzają Warszawę pod kątem czystości, a także od innych służb – policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i z miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Kompleksowe porządki

Organizujemy i nadzorujemy kompleksowe utrzymanie czystości w Warszawie. Zlecamy regularne sprzątanie ulic, chodników i przystanków komunikacji miejskiej, opróżnianie ulicznych koszy na śmieci i działania interwencyjne. Prace porządkowe wykonywane na wymaganym przez nas wysokim poziomie dają zauważany przez mieszkańców i turystów efekt. Wysoki standard czystości wpływa korzystnie nie tylko na estetykę przestrzeni publicznej, ale także bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115