Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2022-01-18

Podsumowanie 2021: Zadbane przystanki

Czyste i zadbane podnoszą komfort podróży. Przystanki autobusowe i tramwajowe przez cały rok są pod naszą lupą. W zeszłym roku wyczyściliśmy 7350 wiat.  

O ile przyjemniej czeka się na przyjazd autobusu czy tramwaju na estetycznym przystanku wie każdy, kto korzysta z komunikacji miejskiej. Dbanie o czystość przystanków to w Warszawie nasze zadanie. Dla komfortu pasażerów od wiosny do jesieni zlecamy regularne mycie wiat. Te zlokalizowane w kluczowych miejscach porządkowaliśmy na mokro nawet 10 razy. W sumie w zeszłym roku umyliśmy 5000 wiat. 

Zdjęcie pracownika ZOM myjącego wiatę przystankową i dane: 2021, 7350 wyczyszczonych wiat. Na górze po prawej stronie logotyp Zarządu Oczyszczania Miasta

Porządki na wysokości 

Wielkie mycie objęło także pętlę autobusową przy Dworcu Centralnym. Szklano-stalowe zadaszenia wyszorowaliśmy w zeszłym roku trzy razy. Sprzątanie, tak jak w przypadku każdego przystanku, obejmowało również elementy infrastruktury – ławki, gabloty, słupki oraz chodnik.  

Pracownik firmy sprzątającej myje dach konstrukcji nad pętlą przy Dworcu Centralnym. W tle widać Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.
Pracownik myje dach konstrukcji nad pętlą przy Dworcu Centralnym 

Wiaty bez szpecących napisów 

W usuwaniu bohomazów z przystanków wyspecjalizowane są grupy interwencyjnego sprzątania ZOM, które likwidują nagłe zanieczyszczenia lub skutki wandalizmu. W ubiegłym roku ekipy porządkowe oczyściły 2350 pomazanych wiat.  

Pracownicy Zarządu Oczyszczania Miasta w kamizelkach odblaskowych z napisem "Zarząd Oczyszczania Miasta" usuwają pseudograffiti z szyb wiaty przystankowej. W tle widać betonowy kosz na śmieci, poręcz schodów, drzewa iglaste, sklep.
Usuwanie pseudograffiti z szyb wiaty przystankowej 

Regularne porządki 

ZOM dba o czystość 4300 przystanków. Ekipy porządkowe pojawiają się na nich codziennie, m.in. po to, by usunąć śmieci z koszy. Najchętniej wybierane przez pasażerów przystanki zamiatamy codziennie, natomiast te na mniej popularnych trasach średnio raz w tygodniu. W przypadku nagłych zanieczyszczeń, takich jak np. szkło ze zbitej szyby, rozsypane śmieci, pseudograffiti, sprzątanie realizują ekipy interwencyjne ZOM. Mieszkańcy mogą przekazywać zgłoszenia takich przypadków za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115

Czysta Warszawa – wspólna sprawa    

Organizujemy i nadzorujemy kompleksowe utrzymanie czystości w Warszawie. To regularne sprzątanie ulic, chodników i przystanków komunikacji miejskiej, opróżnianie ulicznych koszy na śmieci i działania interwencyjne. Prace porządkowe wykonywane na wymaganym przez nas wysokim poziomie dają zauważany przez mieszkańców i turystów efekt. Wysoki standard czystości wpływa korzystnie nie tylko na estetykę przestrzeni publicznej, ale także bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. 


Wcześniejsze aktualności
strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115