Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2021-07-14

Podsumowanie I połowy 2021: Pogotowie Porządkowe

Ponad 3000 interwencji na drogach. Taką liczbę działań podjęło w pierwszej połowie tego roku Pogotowie Porządkowe Zarządu Oczyszczania Miasta.

Pogotowie Porządkowe ZOM pojawia się tam, gdzie konieczne jest szybkie posprzątanie jezdni, a zabrudzenie mogłoby spowodować niebezpieczeństwo dla użytkowników drogi. Pozostałości po wypadkach, zagubione ładunki, rozlane oleje i paliwa – to najczęstsze powody interwencji Pogotowia Porządkowego. Od początku roku było ich ponad 3000.

Zdjęcie pracownika Pogotowia Porządkowego ZOM, który sprząta pozostąłości po wypadku, w tle radiowóz i autobus miejski. Dane: Pogotowie Porządkowe, I połowa 2021, 3000 interwencji. Na dole hasło: czysta Warszawa - wspólna sprawa. Logotyp Zarządu Oczyszczania Miasta

Sprzątanie dla bezpieczeństwa

Ekipy Pogotowia Porządkowego zjawiają się na miejscu wypadku wraz z innymi służbami – policją, pogotowiem ratunkowym czy strażą pożarną. Sprawnie sprzątają z jezdni rozbite szkło, elementy karoserii oraz rozlane oleje i paliwa. Dopiero po pełnym oczyszczeniu jezdni możliwe jest bezpieczne przywrócenie ruchu. W ciągu ostatniego pół roku wyjazdy do wypadków to 965 interwencji. Pogotowie usunęło też 75 tys. m2 plam z płynów, które mogłyby powodować poślizg na drodze.

Pracownik Pogotowia Porządkowego sprząta jezdnię po wypadku, na pierwszym planie szkło i elementy karoserii, w tle uszkodzony samochód

Pracownik Pogotowia porządkowego ZOM sprząta jezdnię po wypadku

Zagrożenie na jezdni

Innym częstym powodem interwencji Pogotowia Porządkowego ZOM są ładunki, które nagle znalazły się na drodze. Przypadkiem, gdy spadły z przewożącego je pojazdu, albo celowo, jeśli zostały zostawione np. podczas manifestacji. Ekipy Pogotowia sprzątały z jezdni m.in. gruz, piach i styropian, ale też kilka ton skrobi ziemniaczanej, bele siana czy owoce.

Zabezpieczanie pod kątem czystości i porządku manifestacji, wydarzeń w czasie świąt państwowych i imprez sportowych to kolejne z zadań Pogotowia Porządkowego ZOM.

Ekipa Pogotowia Porządkowego zbiera z chodnika bele siana, używany jest samochód z podnośnikiem

Ekipa Pogotowia Porządkowego ZOM zabiera z chodnika bele siana

W stałej gotowości

Pogotowie Porządkowe przez całą dobę reaguje na sygnały o konieczności posprzątania, które spływają do Zarządu Oczyszczania Miasta. Informacje przekazują monitorujący miasto kontrolerzy ZOM, a także inne służby – policja, Straż Miejska, Straż Pożarna i miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Czystość na wysokim poziomie

Kompleksowo dbamy o czystość, a co za tym idzie – również bezpieczeństwo w Warszawie. Organizujemy regularne oraz interwencyjne sprzątanie ulic, chodników i przystanków komunikacji miejskiej, a także opróżnianie ulicznych koszy na śmieci. Efekty wymaganego przez nas wysokiego standardu utrzymania czystości są dostrzegane i docenianie przez mieszkańców miasta i turystów, co widać w sondażach. W ostatniej edycji Barometru Warszawskiego czystość i porządek dobrze ocenia 92% ankietowanych.


Wcześniejsze aktualności
strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115