Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2020-08-12

Porządek i bezpieczeństwo przez całą dobę

Już 4 tysiące razy interweniowało w tym roku Pogotowie Porządkowe ZOM. Ekipy ekspresowo sprzątają z ulic nagłe zanieczyszczenia, które mogłyby stanowić zagrożenie dla użytkowników dróg.

 

Rozlane paliwo, pozostałe po wypadku fragmenty karoserii czy żwir, który wysypał się z ciężarówki – gdy znajdą się na jezdni, mogą spowodować poważne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Działające całodobowo Pogotowie Porządkowe Zarządu Oczyszczania Miasta interweniuje i dokładnie sprząta z ulic nagłe zanieczyszczenia, aby jak najszybciej przywrócić bezpieczeństwo na drodze. W tym roku ekipy Pogotowia wyjeżdżały już 4 tysiące razy.

Po wypadkach z jezdni usuwane jest rozbite szkło i fragmenty karoserii

1400 interwencji to sprzątanie po wypadkach – Pogotowie Porządkowe zjawia się na miejscu zdarzenia wraz z innymi służbami – policją, strażą pożarną czy pogotowiem ratunkowym. Szybkie usunięcie pozostałych na jezdni elementów pojazdów, rozbitego szkła czy wycieków paliw usprawnia przywrócenie ruchu.

Plamy z olejów i paliw na jezdni stwarzają zagrożenie poślizgiem, dlatego ważna jest ich neutralizacja i  posprzątanie, co jest jednym z najczęstszych zadań podczas interwencji Pogotowia Porządkowego. Wśród rozlanych na warszawskie jezdnie substancji zdarzają się mniej typowe, jak na przykład olej spożywczy, miód czy płynna czekolada. W tym roku ekipy Pogotowia Porządkowego posprzątały już plamy o łącznej powierzchni 94 tys. m2. Interwencje często dotyczą też ładunków, które spadły z przewożących je samochodów – były to zarówno ogromne szyby i meble ogrodowe, jak i piach czy gruz.

Pogotowie Porządkowe neutralizuje i sprząta plamy z olejów i paliw

Ekipy Pogotowia Porządkowego ZOM są w gotowości do sprzątania również w czasie świąt państwowych, przemarszów i manifestacji oraz imprez sportowych. Interwencję podejmują na sygnał z centrum dowodzenia w Zarządzie Oczyszczania Miasta. To tu trafiają informacje od policji, straży miejskiej, straży pożarnej, Centrum Zarządzania Kryzysowego Warszawy oraz kontrolerów ZOM całodobowo monitorujących miasto.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115