Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2022-10-14

Porządki na pętli przy Dworcu Centralnym

Uwaga, wielkie mycie! Przez weekend służby oczyszczania będą działać na pętli autobusowej przy Dworcu Centralnym. Pasażerów czekają zmiany w organizacji ruchu autobusów.

Nadszedł czas na jesienne porządki na pętli autobusowej przy Dworcu Centralnym. Zaplanowaliśmy je na najbliższy weekend 15-16 października. Prace na wysokościach wymagają użycia specjalistycznego sprzętu, przez co dla bezpieczeństwa pasażerów częściowo ograniczony zostanie ruch i będą wprowadzone czasowe zmiany w organizacji odjazdów autobusów.

Porządki na wysokości

Dokładne mycie przejdą szklano-stalowe zadaszenia nad pętlą. Aby ekipy porządkowe mogły je wyczyścić zarówno od spodu, jak i od góry, wykorzystywany jest podnośnik. Kompleksowe porządki prowadzone przy użyciu gorącej wody pod ciśnieniem obejmą wszystkie elementy przystankowej infrastruktury, czyli również słupki i tablice z rozkładami jazdy, ławki, barierki oraz powierzchnię chodników na przystankach.

Pracownik firmy porządkowej myje górną część zadaszeń nad pętlą

Pracownik firmy porządkowej myje zewnętrzną stronę zadaszeń nad pętlą

Zmiany dla pasażerów

Sprzątanie będziemy realizować od godzin porannych przez dwa weekendowe dni. Dla bezpieczeństwa i komfortu pasażerów przystanki będą czasowo zamykane, a autobusy mogą odjeżdżać z innych miejsc. Wszystkie zmiany na bieżąco można śledzić na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego oraz w mediach społecznościowych.

Pracownik firmy porządkowej myje myjką ciśnieniową oznaczenie przystanku

Kompleksowe mycie obejmuje również tablice, słupki, wygrodzenia i ławki

Czyste przystanki

Dbamy o czystość 4400 przystanków komunikacji miejskiej w Warszawie. Chodniki na przystankach regularnie zamiatamy, w miejscach, gdzie ruch pasażerów jest największy, codziennie. Każdego dnia, nawet do 4 razy na dobę, opróżniamy przystankowe kosze na śmieci. Od wiosny do jesieni systematycznym myciem objętych jest 1200 wiat. Pętla przy Dworcu Centralnym przechodzi gruntowne czyszczenie dwa razy do roku, W razie nagłych zanieczyszczeń, jak pseudograffiti czy zbite szkło, na zgłoszenia reagują grupy interwencyjnego sprzątania ZOM. Jeśli mieszkańcy widzą przystanek, który wymaga posprzątania, mogą całodobowo zgłosić jego lokalizację do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115