Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2023-05-12

Porządki na pętli przy Dworcu Centralnym

Pętla przy Dworcu Centralnym gruntownie posprzątana. To pierwsze, ale nie ostatnie takie porządki w tym roku.

Sprzyjająca pogoda pozwoliła rozpocząć w mieście sprzątanie z użyciem wody. Myjemy ulice i chodniki, a także wiaty i kosze na przystankach. W miniony weekend odbyło się generalne czyszczenie pętli autobusowej przy Dworcu Centralnym.

Wielkie mycie

Sprzątanie objęło duże szklane zadaszenia, kolumny, wyposażenie przystanków – ławki i gabloty z rozkładami, a także barierki i powierzchnię chodników. Do mycia wykorzystywana była woda pod dużym ciśnieniem. Aby dokładnie wyczyścić zadaszenia – zarówno od spodu, jak i od góry – podczas czyszczenia używany był podnośnik.

Pod zadaszeniem przystanków na pętli stoi samochód z podnośnikiem, na podnośniku pracownik firmy porządkowej, który trzyma myjkę ciśnieniową i myje zadaszenia

Do czyszczenia zadaszeń nad pętlą wykorzystywany jest podnośnik

Ze względu na duży zakres prac gruntowne umycie całej pętli było rozłożone na dwa dni, a porządki rozpoczynały się wczesnym rankiem. Dla komfortu i bezpieczeństwa pasażerów podczas mycia przystanki były czasowo zamykane.

Pracownik firmy porządkowej myje myjką ciśnieniową barierki przy przystanku na pętli przy dworcu Centralnym

Pracownik firmy porządkowej myje barierki przy przystanku

Przystanki regularnie sprzątane

To pierwsze, ale nie ostatnie w tym roku gruntowne mycie pętli przy Dworcu Centralnym. Zaplanowaliśmy powtórzenie porządków do jesieni jeszcze 3 razy.

Regularnie prowadzimy kompleksowe mycie ponad 1200 przystankowych wiat – każdą z nich do jesieni planujemy umyć minimum 4 razy, a w najbardziej uczęszczanych przez pasażerów miejscach nawet 8 razy. 4,4 tys. przystanków jest systematycznie zamiatanych. Kosze na śmieci opróżniamy codziennie, nawet do7 razy w ciągu doby. A jeśli mimo tych systematycznych porządków występują nagłe zanieczyszczenia, zauważone przez kontrolerów ZOM lub zgłoszone przez mieszkańców za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115, to przystanki oczyszczamy interwencyjnie. Najczęściej dotyczy to usuwania pseudograffiti, nielegalnych ogłoszeń czy wybitych szyb.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115