Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2016-03-10

Porządki na przedwiośniu

 

 

 

Pozimowe porządki

 

 

           

 

 

Pogoda sprzyja, porządki w mieście trwają na dobre. Czyszczenie miejskich terenów po zimie potrwa co najmniej do Wielkanocy.

Na jezdniach, chodnikach, w parkach i na trawnikach. Wykorzystując dobrą pogodę ogłosiliśmy start pozimowego oczyszczanie miasta.

W parkach i na terenach zieleni przyulicznej trwają prace porządkowe i ogrodnicze. Wygrabiane są trawniki, przycinane krzewy, odkrywane rabaty kwiatowe, na których jesienią posadzono tulipany, narcyzy, krokusy i czosnek ozdobny. Przygotowywane są wazy, w których – po ustabilizowaniu się dodatnich temperatur - posadzone będą bratki i stokrotki. 

Z trawników wygrabiane są niedopałki, a także zbierane butelki, puszki i plastikowe opakowania

Wkrótce rozkopczykowane i przycięte zostaną także róże, a teren wokół krzewów będzie wygrabiony i wysypany korą, która zapobiega rozrostowi chwastów. 

Stroisz położony zimą chronił m.in. krzewy róż przed mrozem

Formowanie krzewów przy katedrze św. Michała i św. Floriana w al. Solidarności

Jeśli sprzyjająca pogoda utrzyma się, to zlecone zostanie mycie małej architektury: ławek, donic na kwiaty i wygrodzeń trawników. W planach jest również czyszczenie rzeźb.

Oczyszczanie obejmuje 1,7 mln m² chodników

Z parkowych alejek i chodników zamiatany jest piasek oraz zanieczyszczenia widoczne po zimie. Tam, gdzie jest to konieczne, usunięte zostaną przerosty chwastów. Przed Wielkanocą zwiększona będzie częstotliwość wykonywania tych prac. 

Na warszawskie drogi wyjechały zamiatarki, które oczyszczą jezdnie. Firmy pracujące na zlecenie ZOM mają za zadanie oczyścić jezdnie z piasku, kurzu i innych zanieczyszczeń, takich jak np. niedopałki papierosów wyrzucane przez kierowców. Podczas zamiatania szczotki zraszane są wodą, co minimalizuje unoszenie się kurzu. 

ZOM odpowiada za utrzymanie czystości na 1/3 warszawskich jezdni

Na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta sprzątaniem objętych jest 6 parków (Praski, Skaryszewski, Ujazdowski, Ogród Saski, Pole Mokotowskie oraz Fosa i Stoki Cytadeli), ok. 1,3 tys. ha trawników i skwerów, 1,7 mln m2 chodników oraz 1/3 warszawskich jezdni. Jednak mimo, że tereny za które w stolicy odpowiada ZOM objęte są wiosennymi porządkami, to na wypadek powrotu zimy wykonawcy prac gotowi są do zabezpieczania ulic i chodników przed śliskością. Sezon zimowy dla firm działających na drogach trwa umownie do 14 kwietnia.


Wcześniejsze aktualności
07.02.2024

Ogłoszenie

strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115