Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2021-10-27

Porządki przy cmentarzach

Przed 1 listopada służby oczyszczania intensywnie pracują w okolicach warszawskich cmentarzy. Zleciliśmy dodatkowe sprzątanie chodników i ulic przy nekropoliach.

Jesień to dla służb oczyszczania miasta czas intensywnych działań. Spadające liście, zwłaszcza podczas opadów deszczu, stwarzają ryzyko poślizgu. Dlatego ich regularne sprzątanie z ulic i chodników jest ważne nie tylko ze względu na estetykę, lecz przede wszystkim na bezpieczeństwo.

Pracownik ekipy sprzątającej zamiata liście z chodnika przed bramą cmentarza

Pracownik ekipy sprzątającej zamiata liście z chodnika

Czysto przy cmentarzach

W drugiej połowie października zwracamy szczególną uwagę na tereny w sąsiedztwie nekropolii. Zleciliśmy zamiatanie chodników i ulic, a także mycie wiat na przystankach. Dodatkowe porządki prowadzimy w okolicy cmentarzy - m.in. przy Północnym, Bródnowskim, na Powązkach, w Powsinie, Rembertowie i Wawrze oraz przy ul. Wałbrzyskiej.

W pierwszych dniach listopada ze względu na zwiększony ruch tereny wokół nekropolii będą szczególnie sprawdzane pod kątem czystości. Kosze na śmieci stojące na chodnikach i przystankach w tych lokalizacjach będą częściej opróżniane. W razie nagłych zaśmieceń służby oczyszczania miasta będą działać interwencyjnie.

Pracownik firmy porządkowej zamiata liście z chodnika

Pracownik firmy porządkowej zamiata liście

Czysta Warszawa – wspólna sprawa

Za czystość na terenie samych cmentarzy odpowiadają ich zarządcy. Obowiązek zachowania porządku mają także osoby, które sprzedają znicze i kwiaty. W trakcie sprzedaży powinny utrzymywać czystość przy stoiskach, a także posprzątać po zakończeniu działalności.

Regularne sprzątanie

Październik i listopad to czas jesiennych porządków, które prowadzimy na 1300 km warszawskich ulic i 3,4 mln m2 terenów dla pieszych – chodnikach i przystankach komunikacji miejskiej. O pozostałe miejsca dbają inni zarządcy – są to urzędy dzielnic, Zarząd Terenów Publicznych, Zarząd Praskich Terenów Publicznych, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy i administratorzy osiedli.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115