Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2018-03-21

Porządki przy wiosennej pogodzie

 

wiosenne porządki

na ulicach i chodnikach

                          

Sprawdza się przysłowie, że w marcu jak w  garncu. Przy wiosennej pogodzie na początku marca rozpoczęliśmy wielkie porządki, jednak wróciła zima. Gdy tylko nastaną dodatnie temperatury, kontynuowane będzie sprzątanie ulic i chodników.

Wiosenne porządki na warszawskich ulicach i chodnikach rozpoczęły się już na początku marca. Gdy tylko pozwoliły na to warunki pogodowe chodniki, przystanki komunikacji miejskiej i inne tereny dla pieszych były zamiatane z piasku, który wcześniej zabezpieczał je przed śliskością. Do posprzątania  jest łącznie ponad 2,6 mln m2 terenów.

Wśród zanieczyszczeń zamiatanych z chodników dużą część stanowią niedopałki papierosów

Stabilne, dodatnie temperatury na początku drugiej dekady marca umożliwiły rozpoczęcie sprzątania ulic.  Takie prace każdorazowo prowadzone są na mokro, a użycie wody przy temperaturach poniżej zera stwarzałyby ryzyko gołoledzi. Pozimowe sprzątanie ulic ma to do siebie, że każdą należy zamieść kilkukrotnie, aż do pełnego zebrania zanieczyszczeń z nawierzchni jezdni. Warunki pogodowe pozwoliły na posprzątanie części z podlegających ZOM 1450 km jezdni, m.in. na Pradze Północ, Pradze Południe, Białołęce, Targówku, w Wawrze i we Włochach.

Stabilne dodatnie temperatury umożliwiły rozpoczęcie pozimowego sprzątania ulic

Nadejście zimowej aury to chwilowa przerwa w pracach porządkowych. Po powrocie wiosennej pogody do rozpoczęcia porządków zachęcamy również administratorów terenów. Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada za utrzymanie 1450 km ulic, którymi kursuje komunikacja miejska oraz ok. 2,6 mln m2 terenów dla pieszych – przystanków komunikacji miejskiej, dojść do metra, kładek i chodników nieprzylegających bezpośrednio do nieruchomości. Za pozostałe tereny odpowiedzialne są m.in. urzędy dzielnic, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, Zarząd Terenów Publicznych, a także administratorzy osiedli i nieruchomości.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115