Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2022-03-29

Przystankowe wiaty na błysk

Pogoda pozwala na porządki, do których używa się wody. Wystartowało gruntowne czyszczenie przystanków komunikacji miejskiej. Pozimowe mycie obejmie 1222 wiaty.

W zadbanym i estetycznym miejscu przyjemniej czeka się na tramwaj lub autobus. Dla komfortu pasażerów transportu publicznego dbamy o czystość 4,3 tys. przystanków, które są zamiatane przez cały rok. Jednak w serwisie porządkowym są również takie prace, które – ze względu na użycie wody – wymagają dodatnich temperatur w dzień i w nocy. To gruntowne mycie wiat na przystankach.

Nocne porządki

Aktualna pogoda jest już stabilniejsza w zakresie nocnych, dodatnich temperatur. Dzięki temu mogliśmy rozpocząć mycie 1222 wiat. Jako pierwsze w harmonogramie prac porządkowych są te zlokalizowane w Śródmieściu i na Pradze-Północ. Szyby, gabloty i dachy wiat są dokładnie czyszczone wodą pod ciśnieniem. Oprócz typowych zabrudzeń usuwane jest także pseudograffiti, nielegalne ogłoszenia i naklejki. Mycie obejmuje też przystankowe słupki, rozkłady jazdy, ławki i chodnik. Prace prowadzone są nocami, by nie generować utrudnień dla pasażerów.

Pracownicy ekipy porządkowej czyszczą wiatę gąbkami i ściagaczkami

Pracownicy ekipy porządkowej czyszczą wiatę

Regularne mycie aż do jesieni

W tym roku każda z wiat, w zależności od lokalizacji i natężenia ruchu pasażerów, będzie wyczyszczona przynajmniej 4 razy. Niektóre, głównie te w centralnych punktach przesiadkowych, gdzie jest duża frekwencja podróżnych, nawet 8 razy. Kompleksowe porządki czekają również pętlę autobusową przy Dworcu Centralnym i znajdujące się na niej szklano-stalowe zadaszenia. Te prace, prowadzone również na wysokościach, wymagają specjalistycznego sprzętu i czasowej zmiany organizacji ruchu autobusów. Do jesieni planujemy przeprowadzić je czterokrotnie.

Pracownik firmy porządkowej czyści myjką ciśnieniową wygrodzenia na przystanku na pętli przy Dworcu Centralnym

Pracownik firmy porządkowej czyści myjką ciśnieniową wygrodzenia na przystanku

Czysto na co dzień

Oprócz kompleksowego mycia, przystanki przechodzą też standardowy serwis porządkowy – w najbardziej uczęszczanych miejscach ekipy sprzątające pojawiają się codziennie. Każdego dnia zabierane są też śmieci z koszy. Nagłe zanieczyszczenia, pseudograffiti, nielegalne ogłoszenia czy rozbite szkło są usuwane z przystanków także interwencyjnie. Taką konieczność mogą zgłosić również mieszkańcy, przez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115