Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2024-05-27

Rowerowe porządki

Zbliżający się długi weekend to świetna okazja na dłuższe rowerowe wycieczki. Dla bezpieczeństwa użytkowników regularnie dbamy o czystość ścieżek dla jednośladów.

Maj to czas wzmożonego ruchu na drogach rowerowych w stolicy – sprzyja temu nie tylko pogoda, ale również akcja Rowerowy Maj w szkołach i przedszkolach, a w tym roku także już kolejny przedłużony majowy weekend. Prowadzimy intensywne porządki na kilkuset kilometrach tras, które biegną wzdłuż dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych.

Czystość dróg rowerowych wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo użytkowników. Dlatego sprzątamy je zarówno kompleksowo, jak i interwencyjnie, dzięki czemu utrzymujemy nie tylko wysoki standard porządku, ale również możliwość komfortowego korzystania z infrastruktury.

Kompleksowe porządki

Drogi rowerowe są na całej szerokości zamiatane z piasku i takich zanieczyszczeń jak niebezpieczne szkło czy pozostawione śmieci. Ekipy używają do porządków zarówno mioteł, jak i lekkich mechanicznych zamiatarek.

Ekipa porządkowa ubrana w strone robocze zamiata ścieżkę rowerową, w tle zieleń i jadący rowerzyści

Ekipa porządkowa zamiata drogę dla rowerów

Regularnie i interwencyjnie

W tak dużym mieście, jakim jest Warszawa, każdego dnia dochodzi do wielu niespodziewanych sytuacji, także w zakresie zaśmiecenia. Rozbite szkło czy rozlany śliski płyn na ścieżce rowerowej, mogą być szczególnie niebezpieczne dla użytkowników. Dlatego kontrolerzy ZOM podczas codziennych patroli obejmują swoją uwagą także trasy dla jednośladów. Taki monitoring odbywa się również na rowerach.

Pracownik  w odblaskowej kamizelce z napisem Zarząd Oczyszczania Miasta i kasku rowerowym jedzie na rowerze po ścieżce rowerowej, w tle wieżowce, z lewej strony wejście do metra

Kontroler ZOM sprawdza na rowerze czystość ścieżek rowerowych

Czysta Warszawa – wspólna sprawa

Jeśli użytkownicy dróg rowerowych – w tym także ci, którzy poruszają się na hulajnogach czy rolkach, zauważą miejsca, które wymagają posprzątania, również mogą zareagować. Wystarczy zgłosić je do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.Pomocne będzie podanie konkretnej lokalizacji lub oznaczenie jej w aplikacji – wtedy zgłoszenie zostanie bezpośrednio przekierowane do odpowiedniego zarządcy terenu.

Dbamy o trasy dla rowerów wzdłuż dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Pozostałymi ścieżkami w Warszawie zajmują się m.in. urzędy dzielnic, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115