Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2021-03-04

Sprzątaj po swoim psie

Po śniegu dawno nie ma śladu, za to po psach jest mnóstwo. W wielu miejscach widać, że właściciele psów zaniedbali obowiązek posprzątania po swoim pupilu.

To nie tylko estetyka

Czysta Warszawa to wspólna sprawa, dlatego tak ważne jest dbanie o estetykę i porządek we wspólnej przestrzeni. Niestety, gdy stopniał śnieg, w wielu miejscach można zauważyć, że nie dla wszystkich właścicieli psów jest to oczywiste. Psie nieczystości nie tylko zanieczyszczają chodniki i trawniki, ale także mogą być zagrożeniem dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Pies opiera się o rękę właścicielki, gest przypominający przybijanie piątki

Obowiązki właściciela

Obowiązek posprzątania po psie ma właściciel zwierzęcia. Jasno określa to Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie m.st. Warszawy, który wskazuje, że osoba wyprowadzająca psa powinna jak najszybciej usunąć nieczystości. Psie odchody można wyrzucać do każdego ulicznego kosza na śmieci, nie musi to być specjalny pojemnik. Za nieposprzątanie Straż Miejska może nałożyć mandat o wysokości nawet 500 zł.

Chodniki, za które odpowiadamy, są regularnie zamiatane. Częstotliwość zależy od potrzeb i lokalizacji. Najbardziej uczęszczane miejsca i przystanki – nawet codziennie. Jednak nawet najlepszy serwis porządkowy w przypadku psich zanieczyszczeń nie zareaguje tak szybko, jak odpowiedzialny właściciel psa.

Plakat: Posprzątaj po swoim psie! Na psie odchody możesz użyć woreczka, jaki masz pod ręką i wyrzucić go do każdego kosza przyulicznego lub pojemnika na odpady zmieszane. Dbajmy o czystą przestrzeń wokół nas! Schematyczny rysunek - człowiek trzyma w ręku woreczek z psimi odchodami, w drugim ręku smycz stojącego obok psa.

Plakat zachęcający do sprzątania po psach


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115