Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2016-02-10

Sprzątanie po odwilży

 

 

 

Do posprzątania:
6 parków
1,3 tys. trawników
1,7 mln m² chodników
1/3 warszawskich jezdni

Odwilż sprzyja porządkom. Służby miejskie sprzątają chodniki, trawniki i parki. Pogoda pozwala też zamiatać jezdnie.

Wykorzystując odwilż i sprzyjającą pogodę zlecamy prace porządkowe. Z chodników i parkowych alejek usuwany jest piasek, który w poprzednich miesiącach używany był likwidacji śliskości.

Grupa szybkiego reagowania pracowników ZOM oczyszcza zarówno chodniki, jak i ścieżki rowerowe

Zbierane są również zanieczyszczenia z trawników, gdzie po zimie zalegają niedopałki, butelki, puszki, plastikowe opakowania, a także psie odchody. Właścicielom czworonogów przypominamy, że na terenach pod opieką ZOM ustawionych jest 261 Psich Stacji, czyli dystrybutorów z bezpłatnymi torebkami do sprzątania po psach. Zapełniony worek można wyrzucać do każdego kosza na śmieci.

Oczyszczanie chodników przy ul. Sobieskiego

Piasek i zanieczyszczenia usuwane są również z przejść dla pieszych, schodów i kładek

O porządek w mieście codziennie dba kilkaset osób. Za czystość chodników i pasów zieleni odpowiadają pracownicy firm wyłonionych w przetargach, ponad 120-osobowa grupa szybkiego reagowania ZOM oraz nieodpłatnie osadzeni z Zakładu Karnego Warszawa-Białołęka. Dla uzyskania jak najlepszego efektu do pracy na niektórych chodnikach wykorzystywane są również lekkie maszyny przeznaczone do zamiatania ciągów pieszych. Szczotki obrotowe umieszczają zanieczyszczenia w pojemniku z przodu pojazdu. Sprzątanie idzie dużo szybciej, a ekipie z miotłami jest łatwiej, bo zostaje im już tylko wymieść piasek przy krawężniku.

Czyszczone są także jezdnie. Dodatnia temperatura w ciągu dnia, a także w nocy, pozwala na prowadzenie zamiatania ulic. Podczas pracy szczotki zraszane są wodą, co minimalizuje unoszenie się kurzu, dlatego tak ważne są w tym przypadku odpowiednie warunki pogodowe.

Czyszczenie jezdni prowadzone jest m.in. w Śródmieściu

Na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta sprzątaniem objętych jest 6 parków (Praski, Skaryszewski, Ujazdowski, Ogród Saski, Pole Mokotowskie, Fosa i Stoki Cytadeli), ok. 1,3 tys. ha trawników i skwerów, 1,7 mln m² chodników oraz 1/3 warszawskich jezdni. Za utrzymanie w czystości terenów dla pieszych odpowiadają również Urzędy Dzielnic, spółdzielnie mieszkaniowe i administracje osiedli, właściciele lub zarządcy nieruchomości w przypadku chodników przylegających. O otoczenie przystanków komunikacji miejskiej dba Zarząd Transportu Miejskiego, a wybrane ścieżki rowerowe oczyszczane są na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich.

Chociaż aura nastraja wiosennie, to sezon zimowy w Zarządzie Oczyszczania Miasta obowiązuje do połowy kwietnia. Oznacza to, że przez cały ten czas służby porządkowe są w gotowości do podjęcia działań mających na celu zabezpieczenie jezdni i chodników przed śliskością zimową. Prace zlecane są w zależności od występujących warunków atmosferycznych.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115