Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2024-03-12

#stopbazgrołom – kolejna edycja walki z wandalizmem

Przygotowujemy się do kolejnej edycji akcji #stopbazgrołom. Przez cały rok pseudograffiti znika z wiat przystankowych, a wiosenna pogoda pozwoli niebawem rozszerzyć nasze działania o kosze na śmieci.

Regularne porządki są równie ważne, jak reagowanie w nagłych sytuacjach, a do takich należy likwidacja pseudograffiti. Prowadzimy takie prace w odniesieniu do wiat przystankowych i koszy na śmieci. Te pierwsze czyścimy przez cały rok. W styczniu i lutym nasze ekipy porządkowe usunęły bazgroły z 500 wiat. Natomiast mycie śmietników rozpoczniemy wiosną i będziemy je kontynować do jesieni, ze względu na używanie większej ilości wody.

Ekipa porządkowa usuwa pseudograffiti z wiaty przystankowej, do czyszczenia pracownicy używają specjalistycznych narzędzi, w tle drzewa i zabudowania
Ekipa porządkowa usuwa pseudograffiti z wiaty na przystanku

Walka z wandalizmem

Wiaty przystankowe i kosze czyścimy specjalistycznymi preparatami oraz wodą pod ciśnieniem. Walka z bazgrołami może objąć w tym roku nawet tysiąc pojemników na śmieci. W zeszłym roku ekipy porządkowe usunęły bazgroły z niemal 7 tys. wiat i koszy na śmieci. Tymi działaniami od lat wpisujemy się w stołeczną akcję #stopbazgrołom, której celem jest walka z oszpecaniem przestrzeni publicznej.

Pracownik firmy porządkowej czyści kosz wodą pod ciśnieniem, obok wiata przystankowa, w tle drzewa
Do usuwania pseudograffiti wykorzystuje się m.in. myjki ciśnieniowe

Czysta Warszawa – wspólna sprawa

Kontrolerzy ZOM prowadzą regularny monitoring stanu technicznego i estetycznego infrastruktury. Mieszkańcy również mogą się włączyć w działania podnoszące poziom estetyki miasta i zgłaszać swoje uwagi, w tym przypadku pomazane wiaty i kosze do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Regularne porządki

Dbamy o czystość 4,4 tys. przystanków w Warszawie. Ekipy porządkowe przy sprzyjającej pogodzie regularnie myją wiaty, a przez cały rok zamiatają i zbierają zanieczyszczenia z 3,5 mln m kw. chodników oraz codziennie opróżniają 12 tys. koszy. Sprzątanie dotyczy także 1300 km ulic i torowisk.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115