Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2016-06-14

Tematyczne kwietniki

 

Wolontariat, budżet partycypacyjny i Legia Warszawa 
tematem miejskich kwietników 

 

Tematyczne kwietniki na miejskich rabatach. Specjalne aranżacje kwietne dedykujemy warszawskim wolontariuszom, budżetowi partycypacyjnemu oraz - z okazji 100-lecia klubu - Legii Warszawa. 

Przy Trasie Łazienkowskiej w okolicy pl. Na Rozdrożu 3,5 tys. begonii ułożonych jest w jeden z elementów znanych z logotypu budżetu partycypacyjnego, czyli w czerwony trybik. Rabata powstała 14 czerwca, w pierwszym dniu głosowania na projekty, które pozytywnie przeszły weryfikację. Mieszkańcy Warszawy do 24 czerwca mają czas na wybór projektów do realizacji. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi w połowie lipca.

Tak powstawał trybik z logotypu warszawskiego budżetu partycypacyjnego przy Trasie Łazienkowskiej na wysokości parku Ujazdowskiego

Architektki krajobrazu z Zarządu Oczyszczania MIasta zaprojektowały także tematyczną kompozycję kwiatową promującą wolotariat miejski. W dowód wdzięczności Ochotnikom warszawskim na skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury z ul. Banacha 3,3 tys. białych smagliczek oraz bordowych i zielonych koleusów posadzonyh jest na wzór fragmentu logotypu programu. 

Projekt wolontariatu miejskiego „Ochotnicy warszawscy” powstał z myślą o stworzeniu atrakcyjnego, przyjaznego i bezpiecznego rozwoju wolontariatu w mieście. Głównym celem projektu jest promocja idei wolontariatu wśród warszawiaków oraz zbudowanie systemu integrującego działania w tym obszarze. W ramach projektu wsparcie uzyskają organizatorzy wolontariatu – instytucje i organizacje pozarządowe oraz sami wolontariusze. Rozwijany będzie wolontariat prowadzony w strukturach miejskich, np. wolontariat pracowniczy lub programy wolontariatu w różnych instytucjach, co wzbogaci ofertę kierowaną do warszawskich ochotników.

Wolontariacką rabatę tworzy 3,3 tys. smagliczek i koleusów 

Trzeci dedykowany kwietnik znajduje się na Rondzie Sedlaczka, gdzie begonie i koleusy posadzone są w kolorystyce Legii Warszawa. A okazją są obchody 100-lecia klubu.

 

W tworzeniu klubowej rabaty pomagali nam fani Legii Warszawa, a wśród nich Michał Olszewski Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy

Zarząd Oczyszczania Miasta od wiosny do jesieni udekoruje Warszawę ponad pół milionem kwiatów. Aranżacje zmieniane są trzy razy w roku. Latem kwitnąć będzie ponad 330 tys. kwiatów, ich posadzenie i pielęgnacja to koszt około 1,3 mln zł.


Wcześniejsze aktualności
strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115