Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2022-05-05

Wielkie porządki przy Dworcu Centralnym

Generalne porządki na pętli Dworzec Centralny. W najbliższy weekend 7-8 maja służby oczyszczania będą myć zadaszenia i przystanki. Pasażerów czekają zmiany w organizacji ruchu autobusów.

Wiosną rozpoczęliśmy w Warszawie porządki z użyciem wody. Jednym z ich elementów jest sprzątanie pętli i przystanków. W najbliższy weekend gruntowne sprzątanie czeka pętlę przy Dworcu Centralnym. Mycie zadaszeń nad przystankami to wyzwanie logistyczne, a prace porządkowe wymagają specjalistycznego sprzętu. Pasażerów czekają czasowe zmiany w organizacji kursowania autobusów.

Ekipa sprzątająca czyści przystanek przy Dworcu Centralnym - zadaszenia, barierki, tablice

Ekipa sprzątająca czyści przystanek

Porządki na wysokości

Do dokładnego umycia zadaszenia nad przystankami pętli wykorzystamy podnośniki i myjki ciśnieniowe. Niektóre z elementów konstrukcji można wyczyścić dopiero po dostaniu się na jej dach. Porządki na pętli są kompleksowe i obejmują także ławki, słupki, wygrodzenia, tablice rozkładowe i chodniki na przystankach.

Weekend ze zmianami

Sprzątanie rozpoczynamy nad ranem w sobotę i ze względu na jego duży zakres będzie trwało po kilka godzin przez oba dni. Dla bezpieczeństwa i komfortu pasażerów niektóre z autobusów mogą w tym czasie odjeżdżać z innych przystanków. Wszystkie zmiany można na bieżąco śledzić na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego i w mediach społecznościowych.

Pracownik firmy porządkowej czyści myjką ciśnieniową barierki na przystanku

Pracownik firmy porządkowej myje barierki na przystanku

Czyste przystanki

Regularnie dbamy o czystość na ponad 4,3 tys. przystanków komunikacji miejskiej. Najbardziej uczęszczane miejsca, jak duże węzły przesiadkowe, zamiatamy nawet codziennie. Każdego dnia opróżniamy 6 tys. przystankowych koszy. Od wiosny do jesieni każda z ponad 1200 wiat przechodzi gruntowne mycie. W przypadku nagłych zanieczyszczeń, jak zbite szkło czy pseudograffiti, działamy także interwencyjnie. Przystanek, który wymaga posprzątania mieszkańcy mogą zgłosić za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115