Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2024-03-25

Wiosenne kwiaty na pętlach

36 tys. wiosennych kwiatów na pętlach komunikacji miejskiej. Pasażerowie mogą już wyglądać pierwszych bratków i tulipanów.

Ozdobienie kwiatami pętli autobusowych i tramwajowych, to po zimie mocno wyczekiwany moment. Tej wiosny w donicach i na rabatach będzie kwitnąć aż 36 tys. bratków i tulipanów.

Kolorowe bratki

Na 9 pętlach pasażerowie mogą podziwiać kolorowe kompozycje z 11 tys. bratków, które posadziliśmy w piętrowych kwietnikach. Na tę wiosnę wybraliśmy dwie odmiany: wielkokwiatową i zwisającą. Tę pierwszą charakteryzują duże płatki, natomiast drugą tworzą grupy drobnych kwiatów o kaskadowym pokroju. Niezależnie od odmiany bratki rosną szybko i są wytrzymałe na trudne dla roślin warunki pogodowe, np. wiosenne przymrozki, intensywne deszcze czy duże nasłonecznienie.

Kolorowe bratki na pierwszym planie, w tle autobus

Na pętlach komunikacji miejskiej pasażerowie mogą podziwiać 11 tys. bratków

Dywany tulipanów

Lada moment na pętlach zakwitnie również 25 tys. tulipanów, których cebule zasadziliśmy jesienią w zupełnie nowych i dotąd nieukwiecanych miejscach. Na pętli autobusowej Witolin, Dworzec Wschodni i tramwajowej na Marymoncie zakwitną trzy gatunki tych wiosennych kwiatów. Są to czerwone, naśladujące piwonie Mirandy, pełne, żółte tulipany Sunlover i kremowobiałe Verony z gęstymi kielichami, które tworzy podwójna ilość płatków.

Kwiaty na różne pory roku

Kwiatowe aranżacje zmieniają się wraz z porą roku. W tym roku planujemy posadzić na pętlach w sumie około 83 tys. roślin. Po wiosennych bratkach będą to typowe dla lata bujne begonie i pelargonie, a jesienią okazałe kapusty ozdobne i wrzosy, a także cebulki tulipanów, które zakwitną w przyszłym roku.

Nie tylko kwiaty

Opiekujemy się zielenią na 61 pętlach komunikacji miejskiej. Wiosna w kalendarzu ogrodniczym to nie tylko ukwiecanie, ale także niezbędne prace przy roślinach. Uzupełniamy korę na rabatach, wygrabiamy trawniki i przycinamy krzewy. Zlecamy również prace porządkowe, które dotyczą zarówno pętli, jak i 4,4 tys. przystanków autobusowych i tramwajowych.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115