Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2016-04-29

Wiosna w parkach

Wypoczynek w 6 parkach ZOM:

- 8 placów zabaw

- 7 siłowni plenerowych

- 2 boiska do siatkówki

Wiosna w pełni. Warszawskie parki wypełniają się spacerującymi rodzinami, a place zabaw dziećmi. Zapraszamy do relaksu w parkach znajdujących się pod opieką Zarządu Oczyszczania Miasta.

W Skaryszewskim, Praskim, Ujazdowskim, Fosa i Stoki Cytadeli, Ogrodzie Saskim oraz Polu Mokotowskim można aktywnie i biernie odpocząć. Ci, którzy zdecydują się przyjść z dziećmi mogą korzystać z 8 placów zabaw. Czeka na nich również 7 siłowni plenerowych oraz na Polu Mokotowskim dwa boiska do gry w siatkówkę.

W parkach, którymi opiekuje się ZOM możecie podziwiać bujną faunę i florę, relaksować się lub uprawiać sport

Parki, którymi opiekuje się ZOM, zachwycają bujną roślinnością i bogatą fauną. Zapraszamy do  wypoczynku i biesiadowania na trawie. Dobrą propozycją jest też aktywne spędzanie czasu na rolkach, rowerze, deskorolce, grze w badmintona, ćwicząc jogę, tai-chi lub biegając.

Na pikniki i grillowanie polecamy park Skaryszewski, Praski, Fosa i Stoki Cytadeli oraz Pole Mokotowskie. Wybór miejsca zostawiamy spontanicznym decyzjom, sprzyjają temu rozlegle parkowe polany, ale pamiętajcie przy tym o komforcie pozostałych użytkowników parku. Po grillowaniu posprzątajcie, dokładnie wygaście zużyty węgiel, a śmieci wyrzućcie do kosza. Na grillowanie nie wybierajcie parku Ujazdowskiego i Ogrodu Saskiego. W pierwszym ze względu na niewielką powierzchnię na której rozstawianie grilli zakłócałoby spokój ludziom tam wypoczywającym, w drugim natomiast ze względu na charakter, sąsiedztwo Grobu Nieznanego Żołnierza i organizowane uroczystości państwowe.

Tych, którzy zdecydują się przyprowadzić do parku dzieci zapewniamy, że stan techniczny i sanitarny placów zabaw kontrolowany jest codziennie, również w dni świąteczne. W razie konieczności na bieżąco dokonywane są naprawy. Place zabaw są ogrodzone. Obowiązuje na nich zakaz wprowadzania zwierząt oraz palenia.

Zapraszamy do wykorzystania dobrej pogody dla relaksu w parkach znajdujących się pod opieką Zarządu Oczyszczania Miasta

Podobne kontrole dotyczą siłowni plenerowych, które znajdują się w parku Praskim, Skaryszewskim, Fosa i Stoki Cytadeli oraz na Polu Mokotowskim. W trosce o komfort użytkowników średnio raz w tygodniu wszystkie urządzenia są myte.

Z boisk do gry w siatkówkę plażową, które znajdują się na Polu Mokotowskim można korzystać bezpłatnie w dowolnym czasie. Jedynym warunkiem jest posiadanie piłki.

Do dyspozycji spragnionych użytkowników parków pozostają również trzy poidełka (parki Praski i Ujazdowski oraz Ogród Saski) oraz cztery nowoczesne toalety publiczne (dwie na Polu Mokotowskim i po jednej w parku Praskim i Ujazdowskim) dostosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wyposażone w przewijak dla niemowląt.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115