Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2022-10-31

Jesienne klimaty na pętlach

Jesienne kwiaty zawitały na pętle autobusowe i tramwajowe. Ponad 7 tysięcy wrzosów, wrzośców i kapust ozdobnych tworzy klimatyczne dekoracje.

Wraz ze zmianą pory roku zmieniają się również kwiatowe kompozycje na przystankach krańcowych. Dbamy o różnorodność roślinnych dekoracji, które już na stałe wpisały się w krajobraz pętli komunikacji miejskiej.

Efektowne wrzośce

Tej jesieni czas oczekiwania na tramwaje i autobusy umila pasażerom ponad 7 tysięcy jesiennych roślin. Pojawiły się tam różowe wrzośce, roślina, którą po raz pierwszy wprowadziliśmy na kwietniki w zeszłym roku. Wrzośców nie należy mylić z wrzosami – to podobne, ale bardziej okazałe i rozłożyste rośliny. Kompozycje z wrzośców ozdabiają pętlę tramwajową na P+R al. Krakowska na Okęciu, autobusową Żerań FSO, pętlę tramwajową na rondzie Wiatraczna oraz Szczęśliwice na Ochocie.

Kapusty ozdobne na wieżach kwiatowych na pętli Żerań FSO

Kapusty ozdobne na wieżach kwiatowych na pętli Żerań FSO

Jesienna klasyka

Na kwiatowych wieżach obecne są także jesienne klasyki, które od lat spotykają się z bardzo pozytywnymi przyjęciem pasażerów – wrzosy i kapusta ozdobna. Oryginalne i przyciągające wzrok kompozycje w odcieniach bieli, różu i fioletu to ozdoba końcowych przystanków w Wilanowie, na Nowym Bemowie, Esperanto, Bródnie-Podgrodziu i Annopolu.

Aby stworzyć jesienną kompozycję, która długo zachowa swój dekoracyjny wygląd, ważny jest odpowiedni dobór roślin. Walory estetyczne są na równi istotne z odpornością na trudne warunki pogodowe, ponieważ jesień i wczesna zima to czas pierwszych przymrozków, niskich temperatur czy silnych wiatrów. W takich warunkach świetnie sprawdzają się wytrzymałe, a jednocześnie dekoracyjne rośliny wrzosowate.

Wrzosy i kapusta ozdobna w piętrowym kwietniku na pętli Esperanto

Wrzosy i kapusty ozdobne w kwiatowej wieży na pętli Esperanto

Wrzosy, wrzośce i kapusta ozdobna pozostaną na kwiatowych wieżach tak długo, jak pozwolą na to warunki pogodowe. Od wiosny udekorowaliśmy krańcowe przystanki łącznie niemal 30 tysiącami roślin.

Nie tylko zieleń

Sezonowe ukwiecanie pętli i pielęgnacja zieleni, która się tam znajduje, to tylko jeden element z kompleksowego systemu prac Zarządu Oczyszczania Miasta na przystankach Warszawskiego Transportu Publicznego. Pozostałe to systematyczne sprzątanie terenów przystanków, szczególnie ważne w kontekście usuwania jesiennych liści, a także regularne i interwencyjne czyszczenie wiat oraz codzienne opróżnianie przystankowych koszy na śmieci.

 


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115