Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2021-07-22

Podsumowanie I połowy 2021: Kontrola czystości

10 tys. interwencji dla czystości i bezpieczeństwa. To efekt pracy naszych kontrolerów porządku.

Żeby było czysto – trzeba działać. Żeby działać – trzeba wiedzieć jak i gdzie. Dlatego kontrolerzy Zarządu Oczyszczania Miasta codziennie monitorują Warszawę pod kątem czystości i bezpieczeństwa. Sprawdzają, jak zarządcy terenów wywiązują się z obowiązków utrzymania porządku. Jeżeli zauważą nieprawidłowości – interweniują. Od początku roku zrealizowaliśmy ponad 10 tys. kontroli na rzecz poprawy estetyki przestrzeni publicznej.

Zdjęcie widoku Warszawy z lotu ptaka i dane: Kontrola czystości, I połowa 2021, 10000 interwencji. Na dole hasło: czysta Warszawa - wspólna sprawa. Logotyp Zarządu Oczyszczania Miasta

Mobilizacja dla czystości

Najwięcej zgłoszeń dotyczy tzw. podrzutów, czyli śmieci pozostawionych w nieodpowiednim do tego miejscu. Są to meble, sprzęt AGD i RTV, pozostałości po remontach. Kontrolerzy informują także zarządców dróg i infrastruktury o uszkodzonych znakach drogowych, ławkach czy studzienkach. Po podjęciu interwencji nasze patrole wracają z ponowną kontrolą na miejsce zgłoszenia, by sprawdzić, czy sprawa została właściwie zrealizowana. Jeśli nieprawidłowości nie zostały usunięte, straż miejska może wystawić mandat lub skierować sprawę do sądu.

Śmieci oparte o kosz na śmieci, część z nich leży na trawniku. W tle przejście dla pieszych, widać plecy kobiety, która przechodzi przez jezdnię. Auta zatrzymały się żeby przepuścić piszą.

Śmieci podrzucone przy koszu ulicznym

Wsparcie mieszkańców

Cenny udział w trosce o miasto mają mieszkańcy, którzy zgłaszają miejsca wymagające posprzątania. Swoje obserwacje przekazują za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Takie zgłoszenia sprawdzane są m.in. właśnie przez patrole ZOM.

Śmieci oparte o przystanek autobusowy. Z kartonu wystają plastikowe elementy.

Śmieci na przystanku autobusowym

Czystość na wysokim poziomie

Kompleksowo dbamy o czystość i porządek, a co za tym idzie – również bezpieczeństwo w Warszawie. Organizujemy regularne oraz interwencyjne sprzątanie ulic, chodników i przystanków komunikacji miejskiej, a także opróżnianie ulicznych koszy na śmieci. Efekty wymaganego przez nas wysokiego standardu utrzymania czystości są dostrzegane i docenianie przez mieszkańców miasta i turystów, co widać w sondażach. W ostatniej edycji Barometru Warszawskiego czystość i porządek w mieście dobrze ocenia 92% ankietowanych.


Wcześniejsze aktualności
07.02.2024

Ogłoszenie

strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115