Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2022-07-14

Podsumowanie I połowy 2022: Porządki na przystankach

3,8 tys. wiat wyczyszczonych na mokro. Do tego codzienne zamiatanie i opróżnianie koszy. O przystanki komunikacji miejskiej dbamy kompleksowo.

Na komfort pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej wpływa czystość miejsc, w których czekają na autobus lub tramwaj. Dlatego o estetykę przystanków dbamy codziennie i przez cały rok. W zestawie prac porządkowych jest nie tylko ich zamiatanie, ale także regularne mycie. W tym roku odświeżony wygląd zyskało już 3,8 tys. wiat. Do końca czerwca umyliśmy wszystkie przystanki co najmniej raz. Te zlokalizowane w najbardziej uczęszczanych miejscach – nawet 3 razy. Prace będą powtarzane aż do późnej jesieni.

Ekipa porządkowa czyści przystanek. Napis na górze - I połowa 2022, w prawym górnym rogu logotyp Zarządu Oczyszczania Miasta, na dole napis 4300 przystanków.

Dokładne mycie

Na kompleksowe sprzątanie przystanku składa się szereg czynności. W pierwszej kolejności znikają nielegalne ogłoszenia i pseudograffiti. Następnie do czyszczenia wykorzystywana jest woda pod ciśnieniem, której strumień dociera w najmniejsze zakamarki i dokładnie usuwa brud. W ten sposób myte są wszystkie elementy wiaty – szyby, dach, ławki, gabloty i chodnik.

Największa konstrukcja przystankowa, której czyszczenie zrealizowaliśmy w maju, to zadaszenia pętli autobusowej przy Dworcu Centralnym. Prace prowadzone w tym miejscu wymagają zmiany w organizacji ruchu autobusów. Do porządków wykorzystywane są podnośniki i myjki ciśnieniowe, a niektóre z elementów obiektu można wyczyścić dopiero po dostaniu się na dach konstrukcji.

Pracownik firmy porządkowej czyści myjką ciśnieniową zadaszenia nad przystankiem na pętli przy Dworcu Centralnym,
Mycie zadaszeń przystanków na pętli autobusowej przy Dworcu Centralnym

Specjalnego traktowania wymagają również przystanki tramwajowe zlokalizowane przy Dworcu Centralnym. Zlecamy w tym miejscu dodatkowe czyszczenie na mokro przystankowych chodników. Obszar jest na tyle duży, że to zadanie jest realizowane przy pomocy szorowarek, czyli niewielkich pojazdów przeznaczonych do mycia terenów dla pieszych. Takie prace odbyły się w tym roku już trzykrotnie.

Noc, szorowarka czyści przystanek tramwajowy, w tle tory, wiadukty i wieżowce.

Szorowarka czyści przystanki przy Dworcu Centralnym

Zadbane przystanki

Dbamy o czystość 4,3 tys. przystanków w Warszawie. Serwis porządkowy, poza regularnym myciem wiaty, obejmuje również zamiatanie i zbieranie zanieczyszczeń oraz codzienne opróżnianie 12 tys. koszy. W przypadku nagłych zanieczyszczeń, takich jak np. szkło ze zbitej szyby czy rozsypane śmieci, sprzątanie realizują ekipy interwencyjne ZOM. Zgłoszenia o takich przypadkach mieszkańcy mogą przekazywać za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115