Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2022-03-24

Porządki na właściwym torze

Wiosną zamiatarki i zmywarki wracają do sprzątania ulic. Jest jednak taka część tych porządków, którą trzeba prowadzić z zegarkiem w ręku. Mowa o czyszczeniu torowisk.

Wiosenne porządki wystartowały z pełną mocą. Po zimowej przerwie od zamiatania i mycia wraca regularne sprzątanie ulic. Szczególnej organizacji prac porządkowych wymagają jezdnie, w których znajdują się utwardzone torowiska. Zamiatarki i zmywarki będą pojawiały się na nich regularnie, dwa razy w tygodniu. Planujemy, aby w tym roku posprzątać torowiska około 60 razy.

Zamiatarka nocą czyści torowisko tramwajowe, przejeżdża obok przystanku

Zamiatarka czyści torowisko tramwajowe

Sprawnie i z zegarkiem w ręku

Sprzątanie torowisk wymaga od służb oczyszczania miasta synchronizacji z rozkładem jazdy. Gdy tramwaje po ostatnim kursie wracają do zajezdni, wtedy do pracy przystępują pojazdy porządkowe. Sprzątanie jest precyzyjnie zaplanowane, ponieważ nocna przerwa w kursowaniu trwa zaledwie około czterech godzin. Zlecane przez nas prace są prowadzone na mokro, co korzystnie wpływa na jakość powietrza, ponieważ ogranicza wzbijanie się pyłów. Harmonogram sprzątania jest codziennie aktualizowany w oparciu o prognozy pogody. Ujemna temperatura czy ulewny deszcz oznaczają wstrzymanie porządków zarówno na jezdniach, jak i torowiskach.

Czysta Warszawa – wspólna sprawa

Zlecane przez nas porządki są prowadzone kompleksowo na ulicach, przystankach, chodnikach i pętlach komunikacji miejskiej. Za czystość miasta odpowiadają również inne podmioty. Są to urzędy dzielnic, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, Zarząd Terenów Publicznych, Zarząd Praskich Terenów Publicznych, a także administratorzy i zarządcy nieruchomości.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115