Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2021-03-29

Wiosna na miejskich kwietnikach

Na miejskich kwietnikach królują bratki. Zaczęło się pierwsze w tym roku sadzenie kwiatów. Kwitną już krokusy, niebawem będziemy podziwiać łany tulipanów. Na pętlach komunikacji miejskiej już wiosna.

W kalendarzu nadszedł czas na sadzenie roślin. Ekipy ogrodników pracują na pętlach komunikacji miejskiej. Na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta ozdobi je blisko 7,7 tys. kwiatów. Różnokolorowe kompozycje z bratków pasażerowie autobusów i tramwajów będą mogli podziwiać na 7 przystankach końcowych. Po praskiej strony Warszawy jest to pętla Żerań FSO, Wiatraczna i Annopol, a lewobrzeżnej części miasta to pętla Nowe Bemowo, Okęcie, Wilanów i Esperanto.

Wiosna w kalendarzu ogrodniczym to przede wszystkim kwiaty. Mieszkańcy mogą wypatrywać pierwszych krokusów i tulipanów na pętlach komunikacji miejskiej. W kaskadowych konstrukcjach sadzone są tysiące bratków.

Wielokolorowe bratki na pętli Żerań FSO

Wielokolorowe bratki na pętli Żerań FSO

Trzy wersje ukwiecenia w jeden rok

Bratki będą dekorować kwietniki przez kilka miesięcy. Wraz z nadejściem kolejnej pory roku, posadzone zostaną nowe kwiaty. Będą to typowe dla lata pelargonie, begonie i trawy ozdobne. Trzecia zmiana ukwiecenia na pętlach nastąpi jesienią, kiedy to pojawi się kapusta ozdobna oraz wrzosy i po raz pierwszy – wrzośce. Te ozdobne rośliny różnią się nie tylko nazwą, ale też delikatnie wyglądem. Wrzosy mają kielichowate kwiaty i łuskowate liście, które rosną na łodydze pod katem. Natomiast kwiaty wrzośców są dzbanuszkowate, a liście są igiełkowate i rosną prostopadle. 

Białe i różowe tulipany na Gocławiu  

Systematyczne porządki

Na pętlach oprócz sadzenia kwiatów trwają pozimowe porządki. Przez cały rok Zarząd Oczyszczania Miasta zleca regularne sprzątanie pętli. W katalogu tych prac jest zamiatanie przystanków i chodników, systematyczne opróżnianie koszy, do tego grabienie trawników, z których usuwana jest sucha trawa, mech czy resztki liści. Drzewa i krzewy przechodzą przegląd też pielęgnacyjny i niezbędne zabiegi.

Ogrodnik wygrabia trawnik na pętli Esperanto

Ogrodnik wygrabia trawnik na pętli Esperanto

Zarząd Oczyszczania Miasta opiekuje się zielenią na 57 pętlach warszawskiej komunikacji miejskiej. Za zieleń parkową oraz przyuliczną odpowiedzialny jest w stolicy Zarząd Zieleni m.st. Warszawy oraz urzędy dzielnic.

 


Wcześniejsze aktualności
07.02.2024

Ogłoszenie

strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115