Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2021-03-25

Uwaga, w weekend wielkie porządki na pętli przy Dworcu Centralnym  

Generalne porządki na pętli przy Dworcu Centralnym. W sobotę 27 marca skoro świt pojawią się na niej służby oczyszczania. Przez cały weekend pasażerowie muszą więc liczyć się ze zmianami w organizacji kursowania autobusów.  

Porządki na wysokości 

W najbliższy weekend pętlę przy Dworcu Centralnym przejmują ekipy porządkowe. Wyczyszczenie po zimie zadaszeń nad przystankami autobusowymi wymaga sprawnej organizacji i wielu godzin pracy. Do umycia szklanych konstrukcji potrzebujemy nie tylko specjalistycznego sprzętu do sprzątania, ale i pracowników, którzy mają umiejętności wspinaczkowe. Ze względu na pracę na wysokości dla bezpieczeństwa wyposażeni są więc w sprzęt asekuracyjny, czyli szelki, karabińczyki i linki.   

Pracownik ekipy porządkowej myje stalowo-szklaną konstrukcję wiaty nad przystankiem autobusowym przy Dworcu Centralnym  

Pracownik ekipy porządkowej myje stalowo-szklaną konstrukcję wiaty nad przystankiem autobusowym przy Dworcu Centralnym

Na dachy konstrukcji dostają się po rusztowaniach i drabinach. Podczas sprzątania muszą wykazać się dużą zręcznością, gdyż poruszać mogą się wyłącznie po elementach nośnych zadaszenia, czyli belkach i wspornikach. Niedozwolone jest stawanie na szybach dachu. Ale skoro mowa o generalnych porządkach, to umyjemy całę wyposażenia pętli, czyli także ławki, słupki, chodniki i kosze na śmieci. Ze względu na zakres sprzątania prace będziemy prowadzić przez cały weekend. W tym czasie zmieni się organizacja kursowania autobusów. Szczegóły znajdują się na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego

Pracownik ekipy sprzątającej czyści myjką ciśnieniową dach wiaty przy Dworcu Centralnym

Pracownik ekipy sprzątającej czyści myjką ciśnieniową dach wiaty przy Dworcu Centralnym  

Regularne sprzątanie przystanków   

Dbamy o czystość 4 tys. przystanków, które objęte są stałym serwisem porządkowym. Codziennie opróżniamy kosze, każdego dnia również zamiatamy przystanki w kluczowych punktach komunikacyjnych. W przypadku nagłych zanieczyszczeń, takich jak np. pseudograffiti czy nielegalnie naklejone ogłoszenia, prace realizujemy interwencyjnie. Zgłoszenia o miejscach wymagających posprzątania mieszkańcy mogą przekazywać za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115

Ekipa porządkowa czyści wiatę na przystanku

Ekipa porządkowa czyści wiatę na przystanku 

Mycie miasta od wiosny do jesieni  

Wraz z nastaniem wiosennej pogody rozpoczęliśmy porządki zarezerwowane dla dodatnich temperatur. Do katalogu stałych prac jakie wykonujemy na chodnikach i przystankach, jak zamiatanie i zbieranie zanieczyszczeń, włączyliśmy mycie wiat. Do tej pory umyliśmy już 240 przystanków, a do jesieni prace te powtórzymy od 4 do 8 razy. Na ulice i torowiska wyjechały już też zamiatarki, które kolejny tydzień doczyszczają te tereny na mokro. Sprzątane są też ścieżki rowerowe. Jeśli będzie sprzyjała pogoda, to wiosenne porządki zakończą się przed świętami wielkanocnymi.  


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115